Trwa ładowanie...

Donald Tusk: Radosław Sikorski jest w sam raz

Donald Tusk przekonuje, że Radosław Sikorski jest właściwym kandydatem na szefa unijnej dyplomacji. "Sikorski według PiS jest wobec Rosji zbyt miękki, a według unijnych polityków zbyt twardy. Według wszystkich - kompetentny. Czyli w sam raz" - napisał szef rządu na Twitterze.

Share
Donald Tusk: Radosław Sikorski jest w sam raz
Źródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
dzkjrqo

Sikorski wg PiS jest wobec Rosji zbyt miękki, a wg unijnych polityków zbyt twardy. Wg wszystkich - kompetentny. Czyli w sam raz.

— Donald Tusk (@premiertusk) July 31, 2014

Premier zgłosił kandydaturę ministra spraw zagranicznych na stanowisko Wysokiego Przedstawiciela Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. - Jest to naszym priorytetem" - poinformował Paweł Graś, minister w kancelarii premiera. Przypomniał, że potrzeba jeszcze kilku tygodni na wypracowanie ostatecznego kształtu Komisji Europejskiej.

dzkjrqo

Radosław Sikorski już wcześniej wymieniany był jako jeden z potencjalnych następców Catherine Ashton. Na ostatnim szczycie, przed dwoma tygodniami, unijnym przywódcom nie udało się jednak obsadzić najważniejszych stanowisk. Decyzje mają zapaść na kolejnym szczycie pod koniec sierpnia.

Już wcześniej ustalono, że przewodniczącym KE będzie Jean-Claude Juncker. Łącznie w skład komisji wejdzie 28 komisarzy - po jednym z każdego kraju członkowskiego.

dzkjrqo

Podziel się opinią

Share
dzkjrqo
dzkjrqo
Więcej tematów