Trwa ładowanie...
donald tusk

Donald Tusk ostrzega przed kolejnymi ruchami PiS

Według Donalda Tuska to tylko kwestia czasu, gdy PiS straci władzę. "Nie będzie rządzić za cztery lata" - powiedział. Stwierdził, że system zbudowany przez PiS zapadnie się "pod ciężarem łajdactwa, jakie nam fundują".

Share
Donald Tusk ostrzega przed kolejnymi ruchami PiS
Źródło: Forum
d26ycqm

- Widać teraz każdego dnia, jak to zaczyna się kruszyć. Proszę sobie wyobrazić, jak z miesiąca na miesiąc będzie narastał ich (PiS) strach. Strach tych, którzy teraz rozwalają system sędziowski, obrażają sędziów, szantażują ich, wyrzucają z pracy, organizują hejt przeciw nim - powiedział w wywiadzie dla sobotniej "Gazety Wyborczej" szef Europejskiej Partii Ludowej, były lider PO Donald Tusk..

Stwierdził, że "ta władza najzwyczajniej w świecie boi się odpowiedzialności. Uważa, że "jest wiele ewidentnych powodów do pociągnięcia wielu funkcjonariuszy tej władzy do odpowiedzialności karnej i procesowej".

d26ycqm

Podkreślił także, że jeśli ulica i zagranica pilnuje, by PiS nie za bardzo przekraczał granice, to jest wyłącznie w korzyścią dla Polski. Zadeklarował jednocześnie, że będzie robił wszystko, by te sprawy nie zostały zamiecione pod dywan. " Oni nie spoczną w wysiłkach, by rozwalić system do końca, bo wiedzą, że już stracili władzę" - powiedział.

Jest przekonany, że system zbudowany przez PiS zapadnie się nawet nie ze względu na skuteczność opozycji, ale pod ciężarem łajdacta, jakie nam fundują.

Tusk stwierdził jednak, że jest jedna rzecz, w której może zgodzić się z Kaczyńskim. Chodzi o relacje z Angelą Merkel. Zaznaczył, że była "nadzwyczaj skoncentrowana na współpracy z Europą Środkowo-Wschodnią, w szczególności z Polską". "Nawet Jarosław Kaczyński kiedyś wyraził pogląd, że w Niemczech nic lepszego od rządów Merkel spotkać nas nie może. To jedyne w ciągu kilkunastu lat zdanie Kaczyńskiego,z którym mógłbym się zgodzić - skomentował.

Tragedia w Szczyrku. Burmistrz komentuje ze łzami w oczach

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26ycqm

Podziel się opinią

Share
d26ycqm
d26ycqm
Więcej tematów