Trwa ładowanie...

Donald Tusk o Ewie Kopacz: możecie ją sobie wymienić

- Ewa nie jest taka zła, jak myślicie. Ale też nie jest taka dobra, żebyście jej sobie nie mogli wymienić - takie słowa miał wypowiedzieć Donald Tusk do polityków, z którymi grał w czwartek w piłkę. O sprawie donosi "Fakt".

Share
Donald Tusk o Ewie Kopacz: możecie ją sobie wymienić
Źródło: WP.PL, Fot: Marcin Gadomski
d30qeto

Według informacji dziennika, jeden z polityków PO miał określić, że słowa Tuska zostały wypowiedziane "z dystansem i nonszalancją", co stoi w kontraście do deklaracji o braku konfliktu między nim, a Ewą Kopacz.

"Fakt" przypomina, że słowa wypowiedziane w piłkarskiej szatni nie były jedynymi w ostatnim czasie. Jak informuje, od tygodnia mówi się, że na jakimś zamkniętym spotkaniu Tusk porównał Kopacz do szekspirowskiej Lady Makbet. Gazeta zaznacza, że w literaturze to symbol kobiety-zbrodniarki, która w drodze do celu nie cofnie się przed niczym, ale na końcu przegrywa i popełnia samobójstwo.

O "gorzkim rozwodzie premierów" pisze też "Newsweek". Według tygodnika wystarczył tydzień premierowania Kopacz, by doszło do kryzysu. "Nie minęły dwa tygodnie a Tusk i Kopacz przeszli polityczną separację i wzięli szybki rozwód. Jego pierwszą ofiarą padł były PR-owiec ustępującego premiera Igor Ostachowicz, który musiał zrezygnować z posady w Orlenie" - czytamy.

Źródło: Fakt, Newsweek

d30qeto

Podziel się opinią

Share
d30qeto
d30qeto
Więcej tematów