ycipk-2ic3p0

Donald Tusk najlepszym premierem III RP? Nowy sondaż

Za najlepszego premiera po 1989 roku najwięcej Polaków uważa Donalda Tuska. Tak wynika z badania opublikowanego przez rp.pl
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk jest najlepiej ocenianym przez Polaków premierem
Donald Tusk jest najlepiej ocenianym przez Polaków premierem (East News)
ycipk-2ic3p0

W sondażu przeprowadzonym przez firmę SW Research na obecnego szefa Rady Europejskiej wskazało 14,5 proc. respondentów. Drugi w zestawieniu był Tadeusz Mazowiecki (10,2 proc.), a trzeci Jan Olszewski (7,7 proc.). Obecny szef rządu Mateusz Morawiecki jest w tym zestawieniu na czwartym miejscu. Za najlepszego premiera III RP uznało go 7 proc. badanych. Piątkę zamyka jego poprzedniczka Beata Szydło (5,4 proc.). Aż 30 proc. nie potrafiło wskazać najlepszego szefa rządu.

Najmniej cenionymi premierami są następczyni Tuska Ewa Kopacz (0,8 proc. wskazań.), szef pierwszego rządu PiS Kazimierz Marcinkiewicz (1,1 proc.) i Marek Belka (1,5 proc.). Słabo oceniony w roli premiera oceniony został także prezes partii rządzącej Jarosław Kaczyński.

Według SW Research, Donald Tusk najczęściej wskazywany był przez badanych powyżej 50 lat, osoby o wykształceniu wyższym, o średnim dochodzie i tych pochodzących z dużych miast.

ycipk-2ic3p0

Na stronie rp.pl brak jest informacji o metodzie badania oraz próbie.

Zobacz także: Pada pytanie o obiektywizm TVP. Jacek Sasin: ja wiem, słabo oglądam

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2ic3p0
Polub WP Wiadomości
ycipk-2ic3p0
ycipk-2ic3p0