Trwa ładowanie...
d1zak4y

Donald Tusk mówił o brexicie. Reakcja? "Goń się, Donek"

- Nasze serca są wciąż na was otwarte - mówił przewodniczący rady Europejskiej o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jednak nie przekonał tymi słowami zwolenników brexitu. Padły mocne słowa.
Share
Wypowiedź szefa Rady Europejskiej nie spodobała się zwolennikom brexitu
Wypowiedź szefa Rady Europejskiej nie spodobała się zwolennikom brexituŹródło: PAP, Fot: EPA
d1zak4y

Donald Tusk w czasie przemówienia w Parlamencie Europejskim mówił m.in. o brexicie. Podkreślił, że Unia potrzebuje "jasności co do wizji Wielkiej Brytanii". - Kiedy zostanie określona, dojdzie do spotkania liderów, którzy zdecydują, jak UE widzi przyszłe relacje z Wielką Brytanią - mówił przewodniczący Rady Europejskiej.

Tusk nie ma wątpliwości, że "jeśli rząd brytyjski nie zmieni zdania w sprawie brexitu, stanie się on rzeczywistością wraz ze wszystkimi negatywnymi konsekwencjami". Może do tego dojść w marcu przyszłego roku.

ZOBACZ WIDEO: Politycy ze zwierzętami. Wystarczyło jedno zdjęcie Tuska

- Chyba, że nasi przyjaciele w Wielkiej Brytanii zmienią zdanie. Czyż to nie sam David Davis (minister ds. wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w gabinecie Theresy May - red.) powiedział: "jeśli demokracja nie umie zmienić zdania, przestaje być demokracją"? My na kontynencie zdania nie zmieniliśmy - wspominał Donald Tusk.

d1zak4y

- Nasze serca są wciąż na was otwarte - dodał przewodniczący Rady Europejskiej.

Po przemowie Donalda Tuska głos zabrał również Jean-Claude Juncker. - Przewodniczący Tusk odniósł się do Brexitu, powiedział, że nasze drzwi wciąż są otwarte. Mam nadzieję, że będzie wyraźnie słyszane w Londynie - powiedział przewodniczący KE.

Wypowiedź szefa Rady Europejskiej nie spodobała się zwolennikom wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. M.in Richard Tice, lider ruchów probrexitowych, uznał, że "Donald Tusk i Jean-Claude Juncker muszą zaakceptować, że Wielka Brytania jest demokracją - czymś, o czym UE wie bardzo niewiele".

d1zak4y

Jeszcze ostrzej zareagował brytyjski europoseł Patrick O'Flynn. "Goń się, Donek" - zwrócił się bez ogródek do Tuska.

Źródło: gazeta.pl

d1zak4y

Podziel się opinią

Share
d1zak4y
d1zak4y
Więcej tematów