Trwa ładowanie...
dktoryr

Donald Tusk będzie przesłuchany ws. Tomasza Arabskiego. Sąd podjął decyzję

To już pewne. Prokuratura przyłączyła się do wniosku o wezwanie Donalda Tuska na świadka w procesie Tomasza Arabskiego. Szef RE zostanie wezwany na przesłuchanie, które nastąpi pod koniec postępowania. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk będzie przesłuchany pod koniec procesu
Donald Tusk będzie przesłuchany pod koniec procesu (East News)
dktoryr

Prokuratura przyłączyła się do wniosku pełnomocników oskarżycieli prywatnych o wezwanie Donalda Tuska na świadka w procesie Tomasza Arabskiego.

Oskarżyciel części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej uważał, że były premier powinien mieć wiedzę w sprawie organizacji lotu do Smoleńska. Sąd przychylił się do tej prośby. Donald Tusk będzie przesłuchany pod koniec postępowania sądowego.

dktoryr

"Rozumiejąc intencje oskarżenia, które stoi na stanowisku, że z racji pełnionej wówczas funkcji świadek może posiadać wiedzę odnośnie do zdarzeń będących przedmiotem niniejszego postępowania, tego świadka oczywiście przesłuchamy. Natomiast chcielibyśmy to uczynić na koniec postępowania, po przesłuchaniu innych świadków" - powiedział na rozprawie sędzia Hubert Gąsior.

Jak dodał, sąd chciałby uniknąć sytuacji, że po przesłuchaniu Tuska pojawią się w sprawie jeszcze jakieś inne okoliczności, które uzasadniałyby jego ponowne wezwanie.

Jarosław Kaczyński i prawda o Smoleńsku

Na poprzedniej rozprawie Sąd Okręgowy w Warszawie, spytał strony, czy odczytać zeznania Tuska z prokuratury czy wezwać go na rozprawę na świadka. Wówczas pełnomocnicy oskarżycieli prywatnych wnieśli o wezwanie tego świadka. Do wniosku przyłączyła się też prokuratura.

dktoryr

Arabski sądzony za niedopełnienie obowiązków

Prywatny akt oskarżenia złożono w sądzie w 2014 r. Oskarżycielami prywatnymi są bliscy kilkunastu ofiar katastrofy, m.in. Anny Walentynowicz, Janusza Kochanowskiego, Andrzeja Przewoźnika, Władysława Stasiaka, Sławomira Skrzypka i Zbigniewa Wassermanna. W rozprawach uczestniczą dwaj prokuratorzy. Podsądni nie przyznają się do zarzutów.

Pozostali oskarżeni to: urzędnicy Monika B. i Miłosław K. (oboje z kancelarii premiera) oraz Justyna G. i Grzegorz C. z ambasady RP w Moskwie. Grozi im do 3 lat więzienia.

dktoryr

Tusk na przesłuchaniu, dostał pytanie o "trumny smoleńskie". Odpowiedział

dktoryr

Podziel się opinią

Share
dktoryr
dktoryr
Więcej tematów