Trwa ładowanie...

Donald Trump zawetuje budżet Pentagonu?

W niedzielę prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że zawetuje budżet Pentagonu. Projekt poparli zarówno Demokraci, jak i Republikanie. Zaaprobowały go też obie izby Kongresu.
Share
Donald Trump (Photo by Toni L. Sandys/The Washington Post via Getty Images)
Donald Trump (Photo by Toni L. Sandys/The Washington Post via Getty Images)Źródło: The Washington Post via Getty Im, Fot: The Washington Post
d40dx7e

"Największym wygranym naszego nowego projektu (ustawy) obronnej są Chiny! Zawetuję to" - napisał w niedzielę na Twitterze prezydent USA Donald Trump.

Prezydent USA zapowiedział, że zawetuje budżet Pentagonu. Projekt ustawy o środkach dla resortu obrony nie został odrzucony od blisko 60 lat - przypomina Associated Press. Biały Dom nie odpowiedział jeszcze na prośbę agencji prasowej o skomentowanie wpisu prezydenta Trumpa na Twitterze.

Senat i Izba Reprezentantów, czyli obie izby Kongresu, ustaliły 4 grudnia wspólny tekst ustawy o budżecie obronnym. Projekt:

  • zmienia plany w sprawie wycofania części wojsk USA z Niemiec oraz Afganistanu
  • zawiera dodatkowe sankcje w sprawie gazociągu Nord Stream 2
d40dx7e

Afera o budżet UE. "Bezsens. Roztrwonili mnóstwo czasu"

Ustawa o budżecie obronnym

- Ustawa o budżecie obronnym może ułatwić odstraszanie Chin - oznajmił lider republikańskiej większości w Senacie Mitch McConnell. Z kolei republikański kongresmen Mike Gallagher, członek komisji sił zbrojnych Kongresu, napisał w mediach społecznościowych, że ustawa zmniejsza zagrożenia płynące z takich krajów jak Chiny.

Ustawa o budżecie obronnym, w tym roku opiewającym na około 740 mld dolarów, negocjowana jest co roku przez Republikanów i Demokratów. Następnie popierana w Kongresie przez parlamentarzystów obu partii. Gdyby prezydent Trump ją zawetował, to potrzebna będzie większość dwóch trzecich w każdej z izb, by ustawa weszła w życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40dx7e

Podziel się opinią

Share
d40dx7e
d40dx7e
Więcej tematów