ycipk-195l11

Donald Trump wróci do Polski? Padła pierwsza data

Ruszyły przygotowania do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Polska strona planuje zaprosić na to wydarzenie ważnych gości. Wśród nich ma znaleźć się prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump podczas ostatniej wizyty w Polsce
Donald Trump podczas ostatniej wizyty w Polsce (PAP)
ycipk-195l11

O sprawie informuje "Fakt". Jak podkreślają źródła tabloidu z Kancelarii Prezydenta, Trump byłby jednym z ok. 50 VIP-ów, którzy przyjechaliby na rocznicę wybuchu wojny na Westerplatte. – Wciąż brakuje nam potwierdzenia drugiej strony - podkreśla informator "Faktu"

Ten rok będzie obfitował w ważne wydarzenia. Na początku lata samorząd i środowiska związane z opozycją organizują 30. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 roku. Warto przypomnieć, że ruszyła internetowa zbiórka, "by uczcić i świętować 30-lecie polskiej wolności" w Europejskim Centrum Solidarności.Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na realizację programu obchodów rocznicy wyborów 1989 roku.

Jak zaznacza "Fakt", PiS chce zrobić wszystko, by o planowanym przez opozycję wydarzeniu z okazji wolnych wyborów nikt nie pamiętał. Zależy im na tym, by 80. rocznica wybuchu wojny była przeprowadzona z rozmachem. Dlatego przy zapraszaniu gości wybór padł na Donalda Trumpa. Organizatorzy liczą na to, że prezydent USA wygłosi równie płomienne przemówienie jak to z lipca 2016 roku, w którym podkreślał bohaterstwo i walkę Polaków o niepodległość.

ycipk-195l11

Tabloid dodaje, że rzecznik prezydenta Dudy Błażej Spychalski na pytanie o wizytę Trumpa odesłał dziennikarzy do ministra Krzysztofa Szczerskiego. Dlaczego? To on "zajmuje się tą sprawą". Niestety Szczerski nie odpowiedział na pytania ws. przyjazdu Trumpa do Polski.

Więcje szczegółów zdradził z kolei Paweł Mucha. - Mamy potwierdzone informacje dotyczące wizyty wiceprezydenta USA i sekretarza stanu. Mamy świadomość tego, że 1 września to data niezwykle ważna. Chcielibyśmy, aby te uroczystości miały odpowiedni charakter - mówił zastępca szefa Kancelarii Prezydenta na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

ycipk-195l11

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
ycipk-195l11
ycipk-195l11