Trwa ładowanie...
d1m5qrv

Donald Trump w Polsce. Ma poprzeć "dobrą zmianę"

Jednym z punktów wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa ma być przemówienie do Polaków. Okazuje się, że Prawo i Sprawiedliwość może mieć powody do dumy. - W swoim wystąpieniu ma pozytywnie mówić o "dobrej zmianie" - twierdzi nieoficjalnie jeden z polityków PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump w Polsce. Ma poprzeć "dobrą zmianę"
(East News)
d1m5qrv

To już pewne, Trump odwiedzi Polskę 5 lipca. Teraz media spekulują, czego można się po nim spodziewać. W swoim wystąpieniu ma pozytywnie mówić o "dobrej zmianie" - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" jeden z polityków PiS.

Prezydent kluczowe przemówienie ma wygłosić na placu Piłsudskiego. Jak wynika z założeń organizatorów, tam przywitają go tłumy. To miało odegrać kluczową rolę w przekonaniu niechętnego do podróży polityka do przyjazdu do Warszawy.

To starania wicemarszałka Senatu Adama Bielana, który był niedawno w Stanach Zjednoczonych, miały mieć największe znaczenie. - Bielan, który był na niedawnym pogrzebie Zbigniewa Brzezińskiego w USA, starał się o wsparcie Trumpa dla rządu PiS i samego prezesa partii. W zamian Donald Trump będzie miał zapewnione gorące powitanie w Warszawie - mówił dziennikowi polityk PiS.

d1m5qrv

Plan wizyty Trumpa

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, prezydent USA spędzi noc w Warszawie, ale wyjedzie wczesnym popołudniem następnego dnia. Wiadomo też, że ma zatrzymać się w hotelu Marriott, zjeść kolację z parą prezydencką i wziąć udział w szczycie inicjatywy Trójmorza. Być może towarzyszyć mu będzie pierwsza dama Melania Trump.

Możliwe, że spotka się też m.in. z liderami partii politycznych w Polsce. Nie jest też wykluczona rozmowa z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Źródło: "Super Express"/WP

d1m5qrv

Podziel się opinią

Share

d1m5qrv

d1m5qrv
Więcej tematów