Trwa ładowanie...
d1g233u

Donald Trump reaguje na zamach w Londynie. Prezydent USA wezwał do rozszerzenia zakazu wjazdu do USA

Donald Trump ocenił, że był to kolejny zamach przeprowadzony przez "terrorystę nieudacznika". Wezwał do rozszerzenia zakazu wjazdu do USA obejmującego m.in. obywateli sześciu krajów, gdzie dominuje islam.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W marcu Donald Trump zakazał wjazdu do USA obywatelom z 6 państw
W marcu Donald Trump zakazał wjazdu do USA obywatelom z 6 państw (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d1g233u

W pierwszym z serii tweetów Trump napisał: "Kolejny atak w Londynie terrorysty nieudacznika. To chorzy i obłąkani ludzie, którzy byli pod obserwacją Scotland Yardu". Prezydent wezwał również do zapobiegawczego działania.

"Z terrorystami nieudacznikami należy radzić sobie w sposób dużo bardziej surowy. Internet to ich główne narzędzie do werbunku, które musimy odciąć i którego musimy lepiej używać!" - napisał amerykański prezydent w kolejnej wiadomości.

Na koniec dodał: "Zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych powinien być dużo szerszy, bardziej surowy i bardziej szczegółowy - ale, co za głupota, nie byłoby to poprawne politycznie!".

Kontrowersyjny dekret Donalda Trumpa

d1g233u

Podpisany przez prezydenta USA w marcu dekret wprowadzał 90-dniowy zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych osób z sześciu krajów: Libii, Iranu, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu oraz 120-dniowy zakaz wjazdu wszystkich uchodźców.

Dekret został uchylony przez część amerykańskich sądów, ale Sąd Najwyższy USA nie podzielił tych wyroków i zezwolił na tymczasowe wprowadzenie w życie dekretu. Sąd ma ocenić jego konstytucyjność w październiku, gdy rozpatrzy sprawę w pełnym składzie.

Zobacz też: Terroryzm w Europie

W piątek rano w londyńskim metrze doszło do "incydentu o charakterze zamachu terrorystycznego". Wybuch improwizowanego ładunku spowodował obrażenia u 18 osób. Na razie nie poinformowano, kto stoi za atakiem ani czy dokonano już jakichś aresztowań. Śledztwo prowadzi jednostka antyterrorystyczna policji przy wsparciu służb bezpieczeństwa wewnętrznego MI5.

d1g233u

Podziel się opinią

Share

d1g233u

d1g233u
Więcej tematów