Trwa ładowanie...

Donald Trump reaguje na zamach w Londynie. Prezydent USA wezwał do rozszerzenia zakazu wjazdu do USA

Donald Trump ocenił, że był to kolejny zamach przeprowadzony przez "terrorystę nieudacznika". Wezwał do rozszerzenia zakazu wjazdu do USA obejmującego m.in. obywateli sześciu krajów, gdzie dominuje islam.

Donald Trump reaguje na zamach w Londynie. Prezydent USA wezwał do rozszerzenia zakazu wjazdu do USAŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA
d2alb3h
d2alb3h

W pierwszym z serii tweetów Trump napisał: "Kolejny atak w Londynie terrorysty nieudacznika. To chorzy i obłąkani ludzie, którzy byli pod obserwacją Scotland Yardu". Prezydent wezwał również do zapobiegawczego działania.

"Z terrorystami nieudacznikami należy radzić sobie w sposób dużo bardziej surowy. Internet to ich główne narzędzie do werbunku, które musimy odciąć i którego musimy lepiej używać!" - napisał amerykański prezydent w kolejnej wiadomości.

Na koniec dodał: "Zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych powinien być dużo szerszy, bardziej surowy i bardziej szczegółowy - ale, co za głupota, nie byłoby to poprawne politycznie!".

Kontrowersyjny dekret Donalda Trumpa

Podpisany przez prezydenta USA w marcu dekret wprowadzał 90-dniowy zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych osób z sześciu krajów: Libii, Iranu, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu oraz 120-dniowy zakaz wjazdu wszystkich uchodźców.

d2alb3h

Dekret został uchylony przez część amerykańskich sądów, ale Sąd Najwyższy USA nie podzielił tych wyroków i zezwolił na tymczasowe wprowadzenie w życie dekretu. Sąd ma ocenić jego konstytucyjność w październiku, gdy rozpatrzy sprawę w pełnym składzie.

Zobacz też: Terroryzm w Europie

W piątek rano w londyńskim metrze doszło do "incydentu o charakterze zamachu terrorystycznego". Wybuch improwizowanego ładunku spowodował obrażenia u 18 osób. Na razie nie poinformowano, kto stoi za atakiem ani czy dokonano już jakichś aresztowań. Śledztwo prowadzi jednostka antyterrorystyczna policji przy wsparciu służb bezpieczeństwa wewnętrznego MI5.

d2alb3h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2alb3h
Więcej tematów