Trwa ładowanie...

Donald Trump ma swój spot o uchodźcach. Straszy imigrantami

"To oburzające, co Demokraci robią w naszym kraju. Głosuj na Republikanów!" - napisał na Twitterze prezydent USA. Donald Trump opublikował też spot, którego głównym bohaterem jest imigrant z Meksyku, skazany na karę śmierci za zabójstwo policjantów.
Share
Spot obejrzało ponad 2 mln osób
Spot obejrzało ponad 2 mln osóbŹródło: Twitter
d3uimzc

Przypięty na profilu prezydenta tweet zawiera materiał wideo. Widać na nim mężczyznę z ogoloną głową i wąsami. Uśmiechając się, oznajmia: "Zabiłem policjantów. Nie żałuję tego. Niedługo ucieknę i zabiję ich więcej”. Słychać rówież, jak mężczyzna przeklina.

Mężczyzna to Luis Bracamontes, dwukrotnie deportowany meksykański imigrant, który w kwietniu został skazany na karę śmierci za zabicie dwóch funkcjonariuszy w 2014 roku. Bracamontes jest gwiazdą najnowszej kampanii Republikanów.

"Nielegalny imigrant, Luis Bracamontes, zabił naszych ludzi!" - czytamy, oglądając dalej spot. "Demokraci wpuścili go do naszego kraju. Demokraci pozwolili mu zostać" - brzmi informacja pojawiająca się na ekranie.

"Kogo jeszcze chcą wpuścić?"

W dalszej części nagrania oglądamy tłumy ludzi otwierające bramę ogrodzenia w nieznanym miejscu. Po przedarciu się przez nią cieszą się, biją brawa. Na kilku kolejnych ujęciach znów widać ludzi, którzy próbują zniszczyć inny płot.

d3uimzc

Na ekranie pojawia się pytanie: "Kogo jeszcze chcą wpuścić Demokraci?". Obraz uśmiechniętego Bracamontesa pojawia się ponownie, po czym zostaje zastąpiony tekstem: "Prezydent Donald Trump i Republikanie sprawiają, że Ameryka znów jest bezpieczna".

Wideo promowane przez prezydenta zostało obejrzane ponad 2,27 miliona razy.

Kontrowersyjny spot PiS

Zaledwie kilka tygodni temu spot o imigrantach opublikowało PiS. Kontrowersyjny film wypuszcziny pod koniec kampanii wyborczej nosi nazwę "Wybierz Bezpieczny Samorząd". W materiale wideo pokazana jest Polska w 2020 roku, w której "napaści seksualne i agresja" ze strony imigrantów są codziennością.

Wedle autorów materiału, odpowiedzialni za to są samorządowcy z Platformy Obywatelskiej, którzy "chcą przyjmować migrantów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uimzc

Podziel się opinią

Share
d3uimzc
d3uimzc
Więcej tematów