Trwa ładowanie...

Donald Trump dementuje doniesienia "New York Timesa". "Wyszli na głupków"

• "New York Times" twierdzi, że w zespole ds. przejęcia administracji panuje chaos • Gazeta podała też, że światowi przywódcy mają problem ze skontaktowaniem się z Trumpem • Trump w serii wpisów na Twitterze zdementował informacje gazety
Share
Donald Trump
Donald TrumpŹródło: AFP, Fot: JOE RAEDLE
d4cm0mc

Prezydent elekt Donald Trump zdementował doniesienia dziennika "New York Times", że w zespole ds. przejęcia administracji USA panuje chaos i dochodzi do wewnętrznych walk. "Idzie gładko" - napisał biznesmen na Twitterze.

"New York Times" donosił, że z zespołu ds. przejęcia administracji USA odeszły bardziej umiarkowane osoby, natomiast do grona doradców dołączył m.in. uważany za islamofoba były wysoki urzędnik Pentagonu za prezydentury prezydenta Ronalda Reagana Frank Gaffney. To on był m.in. autorem teorii, że prezydent Obama jest muzułmaninem.

Trump w serii wpisów na Twitterze stwierdził, że artykuł "New York Times" jest całkowicie nieprawdziwy. Zapewnił, że proces selekcji osób do jego gabinetu przebiega w sposób "bardzo zorganizowany". "Jestem jedyną osobą, która wie, kim są finaliści!" - podkreślił.

Prezydent elekt skrytykował także doniesienia "New York Timesa" o jego kontaktach z przywódcami innych państw. Gazeta podawała - powołując się na słowa anonimowego zachodniego dyplomaty - że sojusznicy USA próbują się dodzwonić do Trump Tower, żeby skontaktować się z nowym prezydentem. Twierdziła także, że Trump rozmawiał przez telefon z głowami Egiptu, Izraela, Rosji i Wielkiej Brytanii, ale rozmowy były prowadzone w sposób chaotyczny i bez briefingów, które zwykle poprzedzają konwersacje z zagranicznymi przywódcami. Co więcej, brytyjska premier Theresa May dodzwoniła się do Trumpa dopiero po 24 godzinach.

"Otrzymałem wiele telefonów od licznych przywódców światowych" - podkreślił Trump na Twitterze. "Rosja, Wielka Brytania, Chiny, Arabia Saudyjska, Japonia, Australia, Nowa Zelandia i inni. Jestem zawsze dla nich dostępny" - dodał.

d4cm0mc

Prezydent elekt stwierdził także, że redakcja "New York Timesa", opisując przejmowanie przez niego władzy, "wyszła na głupków".

Zobacz także: Trump pomoże odzyskać wrak tupolewa?

d4cm0mc

Podziel się opinią

Share
d4cm0mc
d4cm0mc
Więcej tematów