Trwa ładowanie...

Dominik Tarczyński chciał badać sprawę śmierci Ignacego Popowskiego. Okazało się, że to Iggy Pop

Polityk PiS chyba czasem szybciej pisze niż myśli. Dał się bowiem nabrać na dowcip jednego z internetowych trolli. Chciał badać sprawę śmierci 16-latka "zastrzelonego" przez Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 1948 roku. Tym chłopakiem okazał się "ojciec chrzestny" punk rocka.

Share
Dominik Tarczyński chciał badać sprawę śmierci Ignacego Popowskiego. Okazało się, że to Iggy Pop
Źródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d4bmmvc

Żeby wyjaśnić całe zamieszanie musimy cofnąć się do 1 marca. Wtedy to obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. W tym dniu poseł PiS Zbigniew Gryglas opublikował na Twitterze wpis o "żołnierzach wyklętych".

"Marzyli o Suwerennej i Niepodległej Polsce. Walczyli byśmy: ja i Ty mogli żyć w Wolnej Rzeczypospolitej. Cześć Bohaterom!" - grzmiał poseł Gryglas. Pod jego wpisem ktoś zamieścił komentarz z czarno-białym zdjęciem. Dołączony był również opis.

d4bmmvc

Tarczyński chciał badać sprawę 16-latka. A to był Iggy Pop

"Ignacy Popowski ps."Młody", zastrzelony przez KBW w Kraśniku w 1948 roku. Brat mojego pradziadka... Miał 16 lat" - czytamy nad zdjęciem.

I wtedy do akcji wkroczył Dominik Tarczyński. Z dość sporym opóżnieniem, bo 9 lipca, dodał komentarz: "zbadajmy to!". Poseł PiS zapalił sie do działania, ale sprawa została szybko "zbadana" przez innych użytkowników Twittera.

Iggy Pop z Wikipedii. "Mnie bawi dobry trolling"

Okazało się, że zamieszczone czarno-białe zdjęcie to nikt inny, jak młodziutki Iggy Pop. Zdjęcie zostało zapewne pobrane z angielskojęzycznej Wikipedii, bo nadal można je tam zobaczyć.

Wikipedia
Źródło: Wikipedia

"Mnie bawi dobry trolling" - skomentował jeden z użytkowników. Okazało się również, że już wcześniej ktoś chciał zakpić z Dominika Tarczyńskiego. Pod jednym z wpisów dotyczącym dziadka posła PiS, również widnieje zdjęcie "Popowskiego".

Kim jest Iggy Pop?

Iggy Pop to James Newell Osterberg. Urodził się w 21 kwietnia 1947 r. w Muskegon w amerykańskim stanie Michigan. Muzyk, wokalista, epizodycznie aktor filmowy. Nazywany jest "ojcem chrzestnym" punk rocka. Lider formacji The Stooges i postać wyjątkowa na muzycznej scenie.

d4bmmvc

Zobacz także: ** Podeszła do polityka w restauracji i powiedziała, żeby podał się do dymisji. Zrobił to kilka dni później

d4bmmvc

Podziel się opinią

Share
d4bmmvc
d4bmmvc
Więcej tematów