Trwa ładowanie...
ycipk-1bvyju
IAR

Dokumenty, które wstrząsnęły Jarosławem Kaczyńskim...

"Dziennik" dotarł do akt ze sprawy mafii paliwowej, które Zbigniew Ziobro jako minister sprawiedliwości w największej tajemnicy zawiózł na początku 2006 roku Jarosławowi Kaczyńskiemu. Informacje te tak wstrząsnęły prezesem PiS, że - jak mówił on w jednym z wywiadów - gdyby się potwierdziły, mogłyby "zmieść wielką część sceny politycznej" - pisze "Dziennik".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dokumenty, które wstrząsnęły Jarosławem Kaczyńskim...
(AFP)
ycipk-1bvyju

Dokumenty, które Ziobro pokazał szefowi PiS, to kilkaset stron protokołów przesłuchań. Najważniejsze z nich to zeznania Krzysztofa Baszniaka, biznesmena realizującego między innymi kontrakty dla Iraku i byłego wiceministra pracy w rządzie Waldemara Pawlaka. "Dziennik" publikuje zeznania Baszniaka, w których mówi on o kulisach handlu ropą i gazem, układach, mafii pruszkowskiej i rosyjskiej oraz łapówkach dla polityków i parasolu ochronnym służb specjalnych dla nielegalnych interesów.

Baszniak opisuje między innymi spotkanie, do którego doszło w siedzibie Orlenu. Wzięli w nim udział między innymi ówczesny prezes Orlenu Zbigniew Wróbel, wiceszef rosyjskiego koncernu naftowego Jukos oraz przyrodni brat Leszka Millera Sławomir.

Na tym spotkaniu - według Baszniaka - miała paść propozycja łapówki za zrealizowanie kontraktu z Jukosem. "Dziennik" pisze, że łapówka miała być po połowie podzielona między "kamandę prezydenta Kwaśniewskiego i kamandę premiera Millera". Łącznie do podziału było 14 milionów dolarów.

ycipk-1bvyju

"Dziennik" dodaje, że w zeznaniach dotyczących również innych głośnych spraw roi się od znanych nazwisk - ministrów Marka Siwca i Marka Ungiera oraz Józefa Oleksego i Mieczysława Wachowskiego.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1bvyju

ycipk-1bvyju
ycipk-1bvyju