Trwa ładowanie...
d1i6iwi
warszawa
04-01-2005 14:10

Dokarmianie bezdomnych zwierząt w stolicy

170 tys. zł przeznaczył prezydent Warszawy Lech Kaczyński na program dokarmiania w 2005 r. bezdomnych zwierząt w stolicy. Jego pierwszym etapem jest dokarmianie kotów. Wydział do Spraw Zwierząt Urzędu Miasta zapowiada także ich sterylizację i kastrację.

Share
d1i6iwi

Pochodzące z ubiegłorocznej rezerwy pieniądze rozdzielono między poszczególne dzielnice; do tej pory otrzymały one już na ten cel od 5 do 10 tys. zł. Program dokarmiania zwierząt opiera się na doświadczeniu dzielnicy Ursynów, która prowadzi go od 2001 r., inne dzielnice, jak np. Śródmieście, prowadzą akcję po raz pierwszy.

Inspektor do spraw bezdomności zwierząt w dzielnicy Ursynów, Krystyna Nowak, powiedziała, że w jej dzielnicy jest ponad 100 opiekunów kotów, "którzy sami zgłaszają się po odbiór karmy".

Dodała, że każdy, kto chce na Ursynowie dokarmiać bezdomne zwierzęta powinien zgłosić się do Zespołu do Spraw Bezdomności Zwierząt przy Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Ursynów, który zajmuje się rozdzielaniem karmy.

W Śródmieściu natomiast rozdzielaniem karmy zajmuje się administracja domów komunalnych. Nadzór nad akcją dokarmiania kotów chcemy prowadzić za jej pośrednictwem i tam właśnie należy się zgłaszać - powiedział Marek Szary ze śródmiejskiego Wydziału Ochrony Środowiska.

Następnym krokiem będzie sterylizacja oraz kastracja kotów. W tym celu w styczniu 2005 r. planujemy ogłosić konkurs na lecznice, które będą zajmowały się zabiegami sterylizacji i kastracji. W całej Warszawie będzie 12 takich lecznic - zapewnił naczelnik Wydziału do Spraw Zwierząt Biura Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, Andrzej Bojt.

d1i6iwi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i6iwi
Więcej tematów