Trwa ładowanie...
d6b19t5

"Dokąd zmierza Białoruś?" - MSZ odpowiada Carlowi Bildtowi na Twitterze

Białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiedziało byłemu premierowi i ministrowi spraw zagranicznych Szwecji Carlowi Bildtowi na pytanie, dotąd zmierza Białoruś, ironicznym wpisem na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Były szef dyplomacji Szwecji Carl Bildt
Były szef dyplomacji Szwecji Carl Bildt (AFP, Fot: Saul LOEB)
d6b19t5

Bildt, który wziął we wtorek w Mińsku udział w spotkaniu delegacji Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych z białoruskimi deputowanymi, zamieścił na swoim koncie na Twitterze zdjęcie z okna mińskiego hotelu wraz z pytaniem "Dokąd Białoruś rzeczywiście chce zmierzać? Próbujemy znaleźć odpowiedzi podczas spotkań w Mińsku. Sytuacja nie jest łatwa".

Jeszcze tego samego wieczora MSZ odpowiedział Bildtowi na Twitterze, nawiązując do zamieszczonej przez niego fotografii: "Skrzyżowanie ulic Lenina i Międzynarodowej, zdjęcie zrobione z hotelu Europa na placu Wolności. To tak jakby mówi samo za siebie".

"Niewątpliwie na to wygląda - odparł na to Bildt. - W każdym razie bardzo interesująco spędziłem czas".

d6b19t5

Rano MSZ dopisało jeszcze Bildtowi na Twitterze: "Niech pan pamięta, że to Białoruś wystąpiła z ideą 'integracji integracji' i jest ona dużo lepsza, niż się wydaje z daleka".

Bildt podkreślił we wtorek w rozmowie z dziennikarzami, że Europa docenia wysiłki Białorusi na rzecz rozwiązania konfliktu na UkrainieUkrainie.

Zaznaczył jednocześnie, że na Białorusi nie powinno być w ogóle więźniów politycznych. - Dowolna liczba więźniów politycznych, z wyjątkiem zera, jest nie do przyjęcia - podkreślił.

d6b19t5

Podziel się opinią

Share
d6b19t5
d6b19t5
Więcej tematów