Trwa ładowanie...
d1ya1h9

Dogan: rosyjskie śmigłowce szukają pilotów zestrzelonego samolotu

Rosyjskie śmigłowce wojskowe przeszukują obszar w pobliżu syryjsko-tureckiej granicy w poszukiwaniu pilotów zestrzelonego we wtorek samolotu wojskowego - podała turecka agencja Dogan. Władze w Ankarze tłumaczą, że maszyna naruszyła ich przestrzeń powietrzną.
Share
d1ya1h9

Rus helikopterleri, uçağın düştüğü bölgede alçak uçuş yaparak pilotları aradı https://t.co/joYGp0sP1h

https://t.co/8d6117Ig4M

— Al Jazeera Türk (@AJTurk) listopad 24, 2015

d1ya1h9

Jak poinformowali telewizję CNN Turk świadkowie, piloci zestrzelonej maszyny zdołali się katapultować. Początkowo informowano, że jeden pilot trafił w ręce Turkmenów, jednak syryjscy rebelianci opublikowali nagranie, na którym widać ciężko rannego rosyjskiego pilota. Według informacji autorów wideo Rosjanin zmarł, choć autentyczności nagrania nie udało się zweryfikować.

Wcześniej rosyjskie ministerstwo obrony podawało, że zestrzelona maszyna to bombowiec Su-24, który najprawdopodobniej należał do rosyjskiej grupy lotniczej działającej na terytorium Syrii. Jednocześnie Moskwa zapewniła, że strącona maszyna nie naruszyła tureckiej przestrzeni powietrznej. Rosjanie dodają, że Su-24, lecący na wysokości 6 tys. metrów, został zestrzelony z ziemi. Ze wstępnych danych agencji TASS wynika, że pilotom maszyny udało się katapultować.

d1ya1h9

Podziel się opinią

Share
d1ya1h9
d1ya1h9
Więcej tematów