Trwa ładowanie...

Dodawał truciznę do kanapek kolegów. Teraz usłyszał wyrok

Kara dożywocia - taki wyrok wydał sąd w Bielefeld wobec 57-letniego Klausa O. Niemiec przez 4 lata dodawał do kanapek związki rtęci i octanu ołowiu. Jeden z pracowników leży w śpiączce.
Share
"Oskarżony stanowi zagrożenie dla całego społeczeństwa" - orzekł sąd
"Oskarżony stanowi zagrożenie dla całego społeczeństwa" - orzekł sądŹródło: East News, Fot: DPA
d22yn56

57-latka na gorącym uczynku nakrył jeden ze współpracowników. Mężczyzna zauważył, że jego kanapkę pokrywa biały proszek. Początkowo myślał, że to niewinny żart. Jednak po tym incydencie w zakładzie pracy zamontowano kamery. Te ujawniły skalę zabójczego procederu.

Fatalne skutki

"Z dystansu i z zainteresowaniem obserwował ich powolne wyniszczenie" - tak opisuje reakcję mężczyzny dziennik "Neue Westfälische". W wyniku działalności Klausa O. jeden z zatrutych mężczyzn leży w śpiączce od 2016 roku. Dwóch innych kolegów z pracy nabawiło się poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia nerek.

d22yn56

Sąd Krajowy w Bielefeld skazał mężczyznę na karę dożywotniego więzienia, a także skierował Klausa O. na przymusowy pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Według przewodniczącego składu sędziowskiego oskarżony stanowi "zagrożenie dla całego społeczeństwa". Georg Zimmermann dodał, że substancje użyte przez Klausa O. "są bardziej niebezpiecznie niż środki bojowe wykorzystywane podczas II wojny światowej".

Podczas ogłaszania werdyktu, Klaus O. milczał .Pomimo wysokiej kary, mężczyzna będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie. Taki wniosek będzie mógł złożyć dopiero po 15 latach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22yn56

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Rozszerzenie 500+. Szef SLD składa deklarację

d22yn56

Podziel się opinią

Share
d22yn56
d22yn56
Więcej tematów