Trwa ładowanie...
d3axp4e

Dodatki w policji zamrożone. Jest sierpień, a budżet już się nie dopina

Minister Jarosław Zieliński poprosił Mateusza Morawieckiego o zwiększenie budżetu policji - informuje Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk w piśmie rozesłanym do komend wojewódzkich. Polecił także "zamrożenie" dodatków wypłacanych policjantom.
Share
Dodatki dla policjantów mają zostać czasowo zamrożone
Dodatki dla policjantów mają zostać czasowo zamrożoneŹródło: East News
d3axp4e

Bardzo pilne - taką adnotacją opatrzył Komendant Główny Policji pismo do komendantów wojewódzkich, stołecznego oraz Komendanta Szkoły Policji.

"Mając na uwadze konieczność niezwłocznego zabezpieczenia pilnych płatności oraz uwzględniając wysoki stopień zaangażowania wszystkich wydatków polecam począwszy od dnia 16 sierpnia 2018 r. wstrzymać realizację wszystkich wydatków w §3070 - Wydatki osobowe niezaliczane do uposażeń wypłacane funkcjonariuszom do czasu otrzymania na ten cel dodatkowych środków z budżetu państwa" - czytamy w piśmie podpisanym przez Jarosława Szymczyka. Można je znaleźć na facebookowym profilu związku zawodowego policjantów.

Innymi słowy komendant zaleca "zamrożenie" wypłacania mundurowym dodatkom. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze ma być wydawane na bieżącą działalność. Komenda Główna Policji już wystosowała komunikat odnoszący się do pisma. Wynika z niego, że wypłaty dodatków nie są zagrożone, ale są wstrzymane, żeby "rozliczyć je na konkretny dzień, oszacować braki i pilne płatności". Wszystko po to, by pozyskać na ten cel dodatkowe środki z budżetu państwa.

"Co można powiedzieć o budżecie, w którym zaczyna brakować pieniędzy już w połowie roku i jak się dziwić policjantom, którzy postanowili się temu sprzeciwić w ramach protestu?" - czytamy na profilu NSZZ Policjantów. "I co można pomyśleć o rządzących, którzy nieustannie przekonują społeczeństwo, że w Policji tak dobrze jeszcze nie było?" - pytają retorycznie administratorzy.

d3axp4e

Zobacz też: Lider policyjnego protestu: we wrześniu planowana największa demonstracja służb

Dodatki, o których mowa w piśmie wypłacane są w np. ramach pomocy mieszkaniowej, odpraw pośmiertnych, zasiłków pogrzebowych, czy zwrotów kosztów za szkolenia. To także ryczałty za czyszczenie i naprawę wyposażenia specjalnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3axp4e

Podziel się opinią

Share
d3axp4e
d3axp4e
Więcej tematów