Trwa ładowanie...

Dochodzenie ws. drona nad kancelarią premiera przekazane ABW. Jest drugi zatrzymany

• Prokuratura Okręgowa w Warszawie przekazała ABW dochodzenie ws. drona, który w poniedziałek latał w okolicach kancelarii premiera

• Zatrzymany jest jego operator, obywatel Rosji

• - Trwają czynności procesowe - powiedział rzecznik prokuratury Michał Dziekański
• Jest drugi zatrzymany - to także obywatel Federacji Rosyjskiej
• Nieoficjalnie: zarzuty usłyszał mężczyzna, który kierował dronem

Dochodzenie ws. drona nad kancelarią premiera przekazane ABW. Jest drugi zatrzymanyŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d3ni9rb

- Obaj są obywatelami Federacji Rosyjskiej. Są to osoby, które uczestniczyły, według ustaleń Biura Ochrony Rządu i policji, w wykonywaniu lotu tym dronem - powiedział PAP Dziekański. Mężczyznom nie przestawiono na razie żadnych zarzutów.

Dziekański nie ujawnił żadnych szczegółów prowadzonych czynności ani dotychczasowych ustaleń. Ujawnił jedynie, że prowadzone jest dochodzenie na podstawie Prawa lotniczego.

d3ni9rb

Przewiduje ono do 5 lat więzienia za złamanie zakazu posługiwania się dronami w strefach objętych zakazem lub ograniczeniami lotu.

W poniedziałek rzeczniczka BOR Natalia Markiewicz podawała, że drona zauważył funkcjonariusz BOR na tzw. posterunku zewnętrznym kancelarii premiera. - Informację o nim zgłosił dowódcy zmiany, który zlokalizował operatora. Na miejsce wysłano patrol; operator został poproszony, by niezwłoczne wylądował nim w bezpiecznym miejscu. Osobę tę wylegitymowano i przekazano policji - powiedziała. Dron został zabezpieczony.

d3ni9rb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ni9rb
Więcej tematów