Trwa ładowanie...
dp1t29p
dp1t29p
psl

Dobrosz zrezygnował z funkcji wiceprezesa PSL

Poseł PSL Janusz Dobrosz powiedział, że
zrezygnował z funkcji wiceprezesa Stronnictwa i członka
Naczelnego Komitetu Wykonawczego (NKW) partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dp1t29p

Dobrosz należy do grupy 13 działaczy, którzy w lipcu skierowali do szefa PSL Jarosława Kalinowskiego list, domagając się jego ustąpienia. Ich zdaniem, Kalinowski odpowiada za trudną sytuację finansową partii i spadające notowania.

"Złożyłem rezygnację. Przecież jeśli taki jest wynik to (pozostanie wiceprezesem i członkiem NKW) byłoby nielogiczne, bo skoro ja się pomyliłem - według reguł demokracji - nie mogę przeszkadzać prezesowi w kształtowaniu nowych ciał" - powiedział Dobrosz.

Rada Naczelna Stronnictwa udzieliła jednak Kalinowskiemu wotum zaufania. Poparło go 76 członków Rady, przeciw było 14. W sobotę odbyło się również głosowanie nad wotum zaufania dla członków NKW.

Udzielenie wotum zaufania Kalinowskiemu Dobrosz skomentował krótko: "Vox populi, vox dei". Dodał, że może tylko mieć nadzieję, że "to nie będzie zła decyzja". Zaznaczył jednak, że nadal ma wątpliwości, czy Stronnictwo będzie w stanie odzyskać poparcie społeczne, mobilność i czy będzie mogło normalnie funkcjonować politycznie.

dp1t29p

Podziel się opinią

Share
dp1t29p
dp1t29p
Więcej tematów