WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
psl
20-09-2003 (16:40)

Dobrosz zrezygnował z funkcji wiceprezesa PSL

Poseł PSL Janusz Dobrosz powiedział, że
zrezygnował z funkcji wiceprezesa Stronnictwa i członka
Naczelnego Komitetu Wykonawczego (NKW) partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Dobrosz należy do grupy 13 działaczy, którzy w lipcu skierowali do szefa PSL Jarosława Kalinowskiego list, domagając się jego ustąpienia. Ich zdaniem, Kalinowski odpowiada za trudną sytuację finansową partii i spadające notowania.

"Złożyłem rezygnację. Przecież jeśli taki jest wynik to (pozostanie wiceprezesem i członkiem NKW) byłoby nielogiczne, bo skoro ja się pomyliłem - według reguł demokracji - nie mogę przeszkadzać prezesowi w kształtowaniu nowych ciał" - powiedział Dobrosz.

Rada Naczelna Stronnictwa udzieliła jednak Kalinowskiemu wotum zaufania. Poparło go 76 członków Rady, przeciw było 14. W sobotę odbyło się również głosowanie nad wotum zaufania dla członków NKW.

WP

Udzielenie wotum zaufania Kalinowskiemu Dobrosz skomentował krótko: "Vox populi, vox dei". Dodał, że może tylko mieć nadzieję, że "to nie będzie zła decyzja". Zaznaczył jednak, że nadal ma wątpliwości, czy Stronnictwo będzie w stanie odzyskać poparcie społeczne, mobilność i czy będzie mogło normalnie funkcjonować politycznie.

Polub WP Wiadomości
WP
WP