Trwa ładowanie...

Dobra wiadomość dla Watykanu - inni mogą im zazdrościć

Mimo wciąż występujących w światowej gospodarce niepewności i niestabilności, wyraźnie poprawiła się sytuacja finansowa Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego, a wcześniejszy deficyt zamienił się w nadwyżki - wynika z ogłoszonego komunikatu na temat stanu ich osobnych budżetów w 2010 roku.

Share
Dobra wiadomość dla Watykanu - inni mogą im zazdrościć
Źródło: AFP
duceoy1

W sprawozdaniu finansowym, wydanym po zorganizowanej w ostatnich dniach naradzie kardynałów, poinformowano, że wpływy do budżetu Stolicy Apostolskiej wyniosły 245,1 mln euro, a wydatki 235,2 mln euro. Nadwyżka sięga zatem prawie 10 mln euro.

To zaś oznacza - jak podkreślono - że "stan budżetu zdaje się umacniać mimo wszystkich elementów niepewności i niestabilności, występujących nadal w światowej sytuacji ekonomiczno-finansowej".

W osobnym budżecie Państwa Watykańskiego zanotowano zysk w wysokości 21 mln euro, który wiąże się przede wszystkim z większymi wpływami do kas Muzeów Watykańskich, gdzie w zeszłym roku zanotowano wzrost liczby zwiedzających. Komunikat położył nacisk na to, że tendencja ta utrzymuje się mimo kryzysu w światowej turystyce.

W 2009 roku bilans Stolicy Apostolskiej zamknął się deficytem w wysokości 4 mln euro, a Państwa Watykańskiego - prawie 8 mln euro.

duceoy1

Podziel się opinią

Share
duceoy1
duceoy1
Więcej tematów