Trwa ładowanie...

Dobra wiadomość dla nauczycieli. Po świętach dostaną podwyżki

Na początku kwietnia, tuż po Wielkanocy nauczyciele dostaną podwyżki. Rozporządzenie podpisała minister edukacji Anna Zalewska.

Share
Dobra wiadomość dla nauczycieli. Po świętach dostaną podwyżki
Źródło: PAP, Fot: alexeyrumyantsev
dmm9yxq

W zależności od stopnia awansu zawodowego i wykształcenia kwoty wzrosną od 147 do 271 zł brutto. 90 proc. nauczycieli posiada tytuł magistra z przygotowaniem zasadniczym. To oni mogą liczyć na najwyższe wynagrodzenia - podaje men.gov.pl.

Podniesienie wynagrodzenia jest skutkiem zwiększenia kwoty bazowej służącej do wyliczenia pensji nauczyciela. Zalicza się do niego podstawa plus dodatki, w skład którego wchodzi np. dodatek stażowy czy premia za nadgodziny.

dmm9yxq

Po podwyżkach średnie wynagrodzenie będzie wynosić 2900 zł brutto dla nauczyciela stażysty, 3219 zł brutto dla nauczyciela kontraktowego, nauczyciel mianowany zarobi 4176 zł brutto, a dyplomowany 5336 zł brutto.

Zobacz także: Duża polska firma usuwa konto z Facebooka

Według decyzji podjętej przez szefową MEN i ówczesną premier Beatę Szydło to pierwszy z trzech zaplanowanych wzrostów wynagrodzenia. Kolejne nauczyciele otrzymają na początku 2019 i 2020 r.- Rozpoczynamy systematyczne podwyżki. To będzie 15,8 proc. w ciągu trzech lat - powiedziała po podpisaniu dokumentu Anna Zalewska.

Źródło: men.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dmm9yxq

Podziel się opinią

Share
dmm9yxq
dmm9yxq
Więcej tematów