Trwa ładowanie...
d48lqsu

Do rezydentów dołączają inne zawody medyczne. Protest rozszerza się na cały kraj

Jest decyzja Porozumienia Zawodów Medycznych, które zrzesza 12 związków zawodowych, reprezentujących różne zawody medyczne. Po kilkugodzinnych obradach jego przedstawiciele zdecydowali, że protest głodowy rezydentów zostaje przekształcony w protest głodowy zawodów medycznych i rozszerza się na cały kraj.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest lekarzy rezydentów rozszerza się na inne zawody medyczne
Protest lekarzy rezydentów rozszerza się na inne zawody medyczne (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
d48lqsu

Obradujący w Warszawie przedstawiciele Protestu Zawodów Medycznych podjęli decyzję o przyjęciu postulató protestujących lekarzy rezydentów i dołączeniu do ich protestu. Kolejne osoby w różnych miastach podejmą głodówkę.

- Porozumienie Zawodów Medycznych, największa i najszersza organizacja skupiająca pracowników ochrony zdrowia przejmuje protest głodowy Porozumienia Rezydentów i przekształca w protest głodowy Porozumienia Zawodów Medycznych. Ten protest rozszerza się od dnia dzisiejszego na cały kraj - powiedział po spotkaniu szef Porozumienia Zawodów Medycznych Tomasz Dybek.

Lekarze prowadzą protest w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie od 2 października. Domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat.

d48lqsu

Kolejnymi postulatami są: zmniejszenie biurokracji, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych, poprawa warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Lekarzy od początku wspierają przedstawiciele innych zawodów zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych, m.in. fizjoterapeuci, psychologowie i ratownicy. Teraz przystąpią oni do głodówki, m.in. w Krakowie, Szczecinie i Wrocławiu.

d48lqsu

Podziel się opinią

Share

d48lqsu

d48lqsu
Więcej tematów