Trwa ładowanie...

Do Polski trafił najgroźniejszy dopalacz na świecie. Zabija, a nie odurza

Stołeczni policjanci odkryli, że do Polski trafił jeden z najgroźniejszych dopalaczy na świecie - poinformował serwis Niezalezna.pl. Do tej pory środek był dostępny jedynie w Stanach Zjednoczonych.
Share
Groźny środek pojawił się na polskim rynku
Groźny środek pojawił się na polskim rynkuŹródło: WP.PL
d18yjo2

Wszystko zaczęło się od akcji, w trakcie której funkcjonariusze rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się wprowadzaniem na rynek środków odurzających, substancji psychotropowych oraz psychoaktywnych dopalaczy. Wówczas zabezpieczono około 122 kg dopalaczy i narkotyków.

To jednak nie wszystko. Podczas akcji śledczy trafili na trop jednego z najgroźniejszych dopalaczy. Substancja zawiera niebezpieczny związek chemiczny - fentanyl. Jest wykorzystywany w medycynie jako syntetyczny środek przeciwbólowy i anestezjologiczny.

Jak działa fentanyl? Ma bezpośredni i szybki wpływ na ośrodkowy układ nerwowy oraz jest silnie uzależniający. Objawy, które występują po podaniu dopalacza to najczęściej: halucynacje wzrokowe, omamy czuciowe, zanik lęku oraz odmienne stany świadomości związane z zaburzeniami pracy mózgu.

d18yjo2

Zobacz także: "To mogła być prowokacja". Rybacy odpierają zarzuty mordowania fok

Niezależna.pl ustaliła, że grupa przestępcza, która została rozbita przez stołeczną policję działała na terenie całej Europy. Niebezpieczny dopalacz trafiał na polski rynek przez sklepy internetowe z serwerami w Azji. Warszawskim funkcjonariusze byli pierwszymi, którym udało się zablokować te serwery. Tym samym internetowy kanał dystrybucyjny został zlikwidowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: niezalezna.pl

d18yjo2

Podziel się opinią

Share
d18yjo2
d18yjo2
Więcej tematów