Trwa ładowanie...
ycipk-19nfjy
ycipk-19nfjy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Do Gruzji w poniedziałek pojedzie przedstawiciel Kancelarii Prezydenta

W poniedziałek do Gruzji pojedzie wiceszef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki; w niedzielę o sytuacji w tym kraju prezydent Lech Kaczyński rozmawiał telefonicznie z prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem - poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-19nfjy

_ Prezydent Kaczyński podjął decyzję, że wyśle swojego przedstawiciela pana Piotra Kownackiego z misją do Gruzji_ - powiedział Handzlik. Jak dodał, Kownacki ma m.in. spotkać się z prezydentem tego kraju Michaiłem Saakaszwilim i "na miejscu zapoznać się z sytuacją".

Handzlik podkreślił, że obecnie w Gruzji jest minister spraw zagranicznych Litwy. Jak dodał, prezydent Adamkus poinformował Lecha Kaczyńskiego, że według relacji litewskiego ministra "sytuacja jest katastrofalna i pogarsza się z godziny na godzinę".

Społeczność międzynarodowa musi natychmiast zareagować, potrzebne są natychmiastowe działania. Rosjanie prowadzą na pełną skalę operację wojskową. W Gruzji jest obecnie ogromnie trudna sytuacja dla ludności cywilnej - podkreślił Handzlik.

ycipk-19nfjy

Jak zapowiedział, jeszcze w niedzielę prezydent Kaczyński zamierza rozmawiać telefonicznie z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozy'm.

Z umieszczonego w niedzielę na stronach Kancelarii Prezydenta komunikatu wynika, że prezydenci Polski i Litwy wymienili informacje na temat aktualnej sytuacji w Gruzji. "Omówili również inicjatywy i działania podejmowane przez nich na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu" - poinformowała Kancelaria.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19nfjy

ycipk-19nfjy
ycipk-19nfjy