Trwa ładowanie...
d2ovtj1

Do Balcerowicza na tarczy strzeleckiej

Grupa polityków Unii Wolności skierowała we wtorek do Prokuratury Generalnej zawiadomienie o przestępstwie, dotyczące umieszczenia na jednej z łódzkich strzelnic tarczy strzeleckiej z wizerunkiem prezesa NBP Leszka Balcerowicza.

Share
d2ovtj1

Można zasadnie obawiać się, że tego typu czyny będą prowadzić do poniżania, bicia i strzelania do ludzi. Fakt strzelania do podobizny człowieka jest nie tylko jeszcze jednym wybrykiem dowodzącym zdziczenia obyczajów. Jest też przestępstwem - napisali politycy UW.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Maria Świetlicka powiedziała, że zostały już podjęte czynności sprawdzające w tej sprawie. Dodała, że istnieje przepis dający szczególną ochronę dla konstytucyjnych organów państwa, do których zalicza się prezes NBP, którym obecnie jest Leszek Balcerowicz.

Jej zdaniem, można tu też mówić o naruszeniu dóbr osobistych wynikającym z ustawy o prawie autorskim.

Jak doniósł wtorkowy Express Ilustrowany klienci łódzkiej strzelnicy przy ulicy Piotrkowskiej mogą strzelać z broni pneumatycznej do papierowej tarczy z wizerunkiem byłego wicepremiera, ministra finansów, szefa UW a obecnie prezesa NBP Leszka Balcerowicza.

Właściciel strzelnicy Piotr Mirowski powiedział, że nie uważa, że popełnił przestępstwo. Na tarczy była karykatura pana Balcerowicza. Do strzelnicy pierwszą podobiznę Balcerowicza przyniósł klient, a ja to podchwyciłem. Klienci strzelali bardzo chętnie - powiedział Mirowski. (an)

d2ovtj1

Podziel się opinią

Share
d2ovtj1
d2ovtj1
Więcej tematów