Trwa ładowanie...
d2tdhbx
warszawa
11-12-2006 18:00

Do 20 grudnia można składać oferty na budowę Mostu Północnego

Kolejny raz Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) przesunął termin składania ofert na budowę Mostu Północnego, który umożliwi w Warszawie przeprawę między dzielnicami Białołęka i Bielany. Termin przedłużono do 20 grudnia, a nie jak planowano wcześniej do 12 grudnia.

d2tdhbx
d2tdhbx

Powodem tej zmiany było 230 pytań i uwag złożonych przez firmy startujące w przetargu. Część tych uwag była uzasadniona. W związku z tym, zmienialiśmy częściowo specyfikację i firmy muszą mieć czas na dostosowanie swoich ofert do zmienionej specyfikacji - powiedział Adam Stawicki z ZDM.

Zdaniem Stawickiego, 20 grudnia jest terminem ostatecznym.

Most Północny miał powstać w 2008 roku. Trwający dwa lata konkurs na koncepcję mostu ostatecznie został unieważniony pod koniec października tego roku. Ratusz może ponownie przeprowadzić nowy przetarg na projekt i budowę mostu.

Stawicki poinformował także, że planowane na 23 stycznia otwarcie Krakowskiego Przedmieścia na odcinku od ulicy Świętokrzyskiej do ulicy Królewskiej jest "zagrożone". Trwający remont opóźniają braki w projekcie wykonawczym.

Prace remontowe obejmują m.in. wymianę instalacji podziemnych, zabezpieczenie fundamentów kamienic stojących wzdłuż Traktu Królewskiego, położenie brukowej nawierzchni, granitowych płyt na chodnikach, a także zainstalowanie nowych latarni i przystanków autobusowych.

Koszt przedsięwzięcia przewidziany jest na około 44 mln zł, a jego zakończenie planowane jest na koniec listopada 2007 roku.

d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów