Trwa ładowanie...
16-07-2015 22:56

Dijsselbloem: skończmy dyskusję o Grexicie

Szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem oświadczył, że życzyłby sobie, aby zakończyła się debata na temat hipotetycznego wyjścia ogarniętej kryzysem Grecji ze strefy euro.

Share
Dijsselbloem: skończmy dyskusję o GrexicieŹródło: PAP/EPA, fot: STEPHANIE LECOCQ
d19ddqx

- Na pewno byłbym szczęśliwy, gdyby debata o Grexicie mogła się skończyć i moglibyśmy zacząć rozmawiać o przywróceniu Grecji na właściwy tor i o tym, co zamierzamy zrobić z programem pomocowym - powiedział Dijsselbloem, który jest holenderskim ministrem finansów, w Berlinie po spotkaniu z politykami SPD.

W czwartkowym wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble potwierdził, że uważa dobrowolne wyjście Grecji ze strefy euro za najlepsze rozwiązanie dla zadłużonego kraju.

Schaeuble powiedział, że zdaniem wielu ekonomistów problemów Grecji nie uda się rozwiązać bez "prawdziwego umorzenia" długów. - Rzeczywiste umorzenie zadłużenia jest jednak nie do pogodzenie z członkostwem w strefie euro - zastrzegł szef resortu finansów. Dlatego dobrowolne wyjście z eurolandu byłoby dla Grecji lepszym rozwiązaniem - wyjaśnił niemiecki polityk.

Zobacz także: Grecki parlament uchwalił reformy oszczędnościowe

d19ddqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19ddqx
Więcej tematów