Trwa ładowanie...
07-11-2014 00:34

"Die Presse": wydano wyrok śmierci na Dmytro Firtasza

Życie ukraińskiego oligarchy Dmytro Firtasza jest zagrożone - twierdzi austriacki dziennik "Die Presse". Jak ustalili jego dziennikarze, ktoś chce zlikwidować przebywającego w Austrii Firtasza i nawet wynajął już zawodowych morderców.

"Die Presse": wydano wyrok śmierci na Dmytro FirtaszaŹródło: PAP/EPA, fot: Inna Sikolovskaya
d3nkp8w
d3nkp8w

Gazeta przypomina, że 49-letni biznesmen, który handlował między innymi gazem ziemnym z Rosją i Zachodnią Europą, został 12 marca zatrzymany w Wiedniu na mocy amerykańskiego nakazu aresztowania. Zwolniono go za kaucją 125 milionów euro, ale nie może opuszczać Austrii do czasu decyzji w sprawie jego ewentualnej ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Jak pisze "Die Presse", do Wiednia przybyło 12 kryminalistów z Węgier i Rumunii, którzy otrzymali zlecenie zabójstwa Firtasza. Biznesmen wie o niebezpieczeństwie i żyje w otoczeniu armii ochroniarzy.

Informacje te miała potwierdzić austriacka policja i prokuratura. Nie wiadomo jednak, komu zależy na likwidacji oligarchy. "Die Presse" spekuluje, że może chodzić o jedną z osób, która prowadziła z Firtaszem nie do końca legalne interesy na Węgrzech. Oligarcha ma też mieć wielu wrogów na Ukrainie.

d3nkp8w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nkp8w
Więcej tematów