Trwa ładowanie...

Detektyw Rutkowski otwiera biuro w Londynie

Bezbronni Polacy ściągają na Wyspy swoich prywatnych detektywów. Część naszych rodaków nie ufa brytyjskiej policji, a część zwyczajnie nie potrafi się z nią porozumieć.

Detektyw Rutkowski otwiera biuro w LondynieŹródło: AFP
d2l3ama
d2l3ama

Dlatego na Wyspach filię swojej firmy otwiera Krzysztof Rutkowski. Łódzki detektyw z roku na rok dostaje coraz więcej zleceń od mieszkających w Anglii Polaków.

W ubiegły piątek zostałem pobity pod dyskoteką w Londynie przez pijanego Anglika- opowiada Jakub z Łodzi. Nie potrafiłem wytłumaczyć, co się stało. Policjanci uznali więc, że byłem współwinny bójki. Od tamtej pory wiem, że na policję nie mogę liczyć.

Takich jak Jakub są w Anglii tysiące. O sprawie wie już konsul RP w Londynie.

Polacy padają ofiarą ataków nie tylko Anglików. Bardzo często - wykorzystując nieznajomość języka - oszukują ich rodacy- przyznaje Dariusz Adler, konsul RP.

d2l3ama

Rutkowski nie starał się w Anglii o koncesję na biuro. Główna siedziba firmy jest w Polsce, a w Londynie funkcjonować będzie tylko filia. W takim wypadku koncesja angielska nie jest wymagana.

Wynajęliśmy lokal w centrum dzielnicy Ealing Broadway w Londynie - przyznaje Rutkowski. W połączeniu z kancelarią adwokacką powstał projekt o nazwie Mcintosh Matuszczak and Rutkowski.

Do tej pory Rutkowskiemu udało się m.in. uratować Polkę, która wraz z dwojgiem dzieci była przetrzymywana pod kluczem przez Turka. Detektyw interweniuje wtedy, kiedy angielska policja odsyła Polaków z kwitkiem. Rutkowski podkreśla, że nieraz zgłaszali się do niego Polacy, którym brytyjscy stróże prawa powiedzieli: "jak się wam nie podoba, to wracajcie do kraju!".

W Anglii nasi detektywi zajmują się wszystkim, m.in. zaginięciami, zabójstwami, pobiciami oraz napadami - tłumaczy Ewa Popławska z biura detektywistycznego Rutkowski w Łodzi.

Krzysztof Rutkowski czeka na proces w Polsce. Jest podejrzanym m.in. w śledztwie dotyczącym mafii paliwowej.

POLSKA Dziennik Łódzki
Agnieszka Jasińska

d2l3ama
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3ama
Więcej tematów