Trwa ładowanie...
d4kz5eb

Deszcz, grad, burze. IMGW ponawia ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej aktualizuje ostrzeżenie pogodowe. Aż 11 województw znajdzie się w strefie silnych zjawisk atmosferycznych. Ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczy głównie północnych i wschodnich terenów Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw
IMGW wydało ostrzeżenia dla 11 województw (ventusky, Fot: ventusky)
d4kz5eb

W piątkowe popołudnie i przez cały wieczór IMGW prognozuje silne wyładowania atmosferyczne. Niebezpiecznie będzie na: Warmii i Mazurach, Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie, Śląsku, a także w Wielkopolsce i Małopolsce.

Według Instytutu właśnie w tych miejscach spodziewany jest obfity deszcz, aż do 30 milimetrów. Będzie wiał także silny wiatr, a miejscami może zagrzmieć. Dodatkowo prognozowane są opady gradu.

d4kz5eb

Do powyższej listy IMGW dopisał w piątkowe popołudnie tereny Pomorza, Pomorza Zachodniego oraz część Kujaw. W tych miejscach w nadchodzących godzinach może zagrzmieć i padać.

Zobacz także: Sekielski: ofiary rozklejały się na planie. Wszystko poprzedzały godziny rozmów

Ostrzeżenie pierwszego stopnia

Pierwszy stopień ostrzeżenia IMGW oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

d4kz5eb

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne" - ostrzega instytut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kz5eb

Podziel się opinią

Share

d4kz5eb

d4kz5eb
Więcej tematów