Trwa ładowanie...
09-05-2016 14:00

Denis Baupin oskarżany o napastowanie seksualne. Podał się do dymisji z funkcji wiceszefa Zgromadzenia Narodowego

• Wiceprzewodniczący niższej izby francuskiego parlamentu podał się do dymisji
• Deputowany Zielonych Denis Baupin oskarżany o napastowanie seksualne
• Oskarżają go cztery deputowane, Baupin zaprzecza jednak zarzutom

Denis Baupin oskarżany o napastowanie seksualne. Podał się do dymisji z funkcji wiceszefa Zgromadzenia NarodowegoŹródło: AFP, fot: THOMAS SAMSON
d6kcwkx
d6kcwkx

Wiceprzewodniczący niższej izby francuskiego parlamentu, deputowany Zielonych Denis Baupin, oskarżany o napastowanie seksualne przez cztery deputowane swojej partii, podał się do dymisji. Zaprzecza jednak zarzutom - poinformował jego adwokat.

Dymisji Baupina domagał się przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Claude Bartolone.

Adwokat polityka w komunikacie oznajmił, że podał się on do dymisji, "aby zapewnić sobie możliwość obrony". - Denis Baupin całkowicie zaprzecza zarzutom molestowania seksualnego czy wręcz napaści seksualnej - poinformował prawnik, dodając, że deputowany "rozważa" wniesienie pozwu o zniesławienie.

Wcześniej cztery deputowane, w tym rzeczniczka partii Europejska Ekologia - Zieloni, Sandrine Rousseau, oskarżyły Baupina w mediach o molestowanie i napastowanie seksualne.

d6kcwkx

Rousseau w swojej relacji dla portalu informacyjnego Mediapart i radia France Inter przywołała wydarzenia z października 2011 roku, podczas spotkania partii w pobliżu Paryża. Rousseau mówiła o fizycznym napastowaniu, a inna deputowana Isabelle Attard, która odeszła z Zielonych w grudniu 2013 roku, opowiedziała o "niemal codziennym nękaniu za pomocą SMS-ów, prowokacyjnych i wulgarnych". Dwie inne deputowane również twierdzą, że były ofiarami Baupina, przy czym jedna z nich, Annie Lahmer, mówi o wydarzeniach sprzed ponad 15 lat.

Za takie czyny grożą we Francji trzy lata więzienia.

d6kcwkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6kcwkx
Więcej tematów