Trwa ładowanie...
d1bwab5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Demonstracja przeciwników szczytu NATO w Newport

Około tysiąca demonstrantów pod pacyfistycznymi hasłami demonstrowało w Newport na południu Walii, gdzie w przyszłym tygodniu odbędzie się szczyt NATO. W trakcie pokojowego pochodu wzywali m.in. do "przerwania wojen w Iraku i na Ukrainie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Demonstracja w Newport
Demonstracja w Newport (PAP/EPA, Fot: Neil Munns)
d1bwab5

Demonstrację zwołały organizacje "Stop the War" (ang. Powstrzymać Wojnę) i Campaign for Nuclear Disarmament (Kampania na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego; CND). Manifestanci przybyli z Wielkiej Brytanii, USA, Francji i Belgii.

Jeden z działaczy CND cytowany przez agencję AFP ocenił, że to "pokusy stałego rozszerzania NATO" są powodem obecnego kryzysu w stosunkach z Rosją. - Trzeba powiedzieć "nie" NATO i "nie" broni nuklearnej - oświadczył.

Głównymi tematami szczytu NATO w dniach 4-5 września będą: sytuacja w Afganistanie, kryzys ukraiński oraz przyszła rola Sojuszu Północnoatlantyckiego. Spotkanie w luksusowym hotelu Celtic Manor odbywać się będzie przy wzmocnionych środkach bezpieczeństwa.

Zmobilizowanych zostanie około 9500 policjantów. Naokoło Celtic Manor, a także w pobliskim Cardiff wokół miejsc, gdzie odbędą się niektóre związane ze szczytem wydarzenia, wzniesiono już ogrodzenie o łącznej długości ponad 15 kilometrów.

d1bwab5

Podziel się opinią

Share

d1bwab5

d1bwab5
Więcej tematów