Trwa ładowanie...
d4kympo

Delegatury ABW do likwidacji. Projekt zmian trafił do sejmowej komisji

Według projektu przesłanego do komisji służb specjalnych zlikwidowanych zostanie 10 z 17 delegatur terenowych ABW. Komisja ma wydać na ten temat opinię. Na razie posłowie zwrócili się o szersze uzasadnienie proponowanych zmian.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Delegatury ABW do likwidacji. Projekt zmian trafił do sejmowej komisji
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d4kympo

Jak ustalił portal tvn24, zmiany proponowane przez ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego mają na celu optymalizację struktury ABW. W myśl projektu, 10 delegatur terenowych ze swoimi pionami technik operacyjnych stanie się mniejszymi oddziałami zamiejscowymi.

Andrzej Duda nie mógł ułaskawić Mariusza Kamińskiego. Wyrok Sądu Najwyższego

Do likwidacji są przeznaczone są delegatury w Bydgoszczy, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Niektóre z nich mają swoje specjalizacje. W Olsztynie zajmowano się zagrożeniem związanym z Rosją i posiadaniem granicy z obwodem kaliningradzkim, a w Rzeszowie specjalizują się w problemach związanych z Ukrainą.

Nowe jednostki zamiejscowe mają podlegać delegaturom, które nie zostaną zlikwidowane. Żeby zreorganizować ABW najpierw trzeba dokonać zmian w statucie służby.

Według rozmówców portalu, zmiany pozwolą przeprowadzić dowolne zmiany kadrowe oraz mają zastąpić faktyczną reformę w służbach, na którą nie ma zgody wewnątrz rządu.

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów