Trwa ładowanie...
d2tz1ib

Dekret: Siergiej Aksjonow mianowany z naruszeniem konstytucji

Mianowanie przez Radę Najwyższą Krymu Siergieja (Serhija) Aksjonowa na stanowisko szefa krymskiego rządu odbyło się z naruszeniem konstytucji Ukrainy oraz Krymu - głosi dekret p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczynowa.
Share
Ołeksandr Turczynow
Ołeksandr TurczynowŹródło: PAP/EPA, Fot: Yuri Maximov
d2tz1ib

W dekrecie wymieniono konkretne artykuły konstytucji Ukrainy i konstytucji Krymu oraz ustaw, które zostały złamane.

Turczynow zwrócił się do Rady Najwyższej Krymu o anulowanie tej decyzji. Do tego czasu Rada Ministrów Ukrainy i inne organy władzy wykonawczej nie będą uważać Aksjonowa za osobę "reprezentującą Radę Najwyższą Autonomicznej Republiki Krymu w kontaktach z organami władzy wykonawczej".

Dekret wszedł w życie w momencie jego opublikowania.

d2tz1ib

Aksjonow został mianowany premierem Krymu w czwartek po zajęciu przez uzbrojonych ludzi w mundurach bez znaków rozpoznawczych budynków parlamentu i rządu Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu.

W sobotę przyznał, że żołnierze stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej "zaangażowani są" w ochronę najważniejszych obiektów na półwyspie. - Wszystkie służby pracują w zwykłym trybie: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, MSW, prokuratura. Sytuacja w autonomii jest pod kontrolą. Nawiązaliśmy przy tym współpracę z Flotą Czarnomorską co do ochrony obiektów ważnych dla życia autonomii - powiedział.

d2tz1ib

Podziel się opinią

Share
d2tz1ib
d2tz1ib
Więcej tematów