Trwa ładowanie...
d1rq3m5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dekret: Siergiej Aksjonow mianowany z naruszeniem konstytucji

Mianowanie przez Radę Najwyższą Krymu Siergieja (Serhija) Aksjonowa na stanowisko szefa krymskiego rządu odbyło się z naruszeniem konstytucji Ukrainy oraz Krymu - głosi dekret p.o. prezydenta Ukrainy Ołeksandra Turczynowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ołeksandr Turczynow
Ołeksandr Turczynow (PAP/EPA, Fot: Yuri Maximov)
d1rq3m5

W dekrecie wymieniono konkretne artykuły konstytucji Ukrainy i konstytucji Krymu oraz ustaw, które zostały złamane.

Turczynow zwrócił się do Rady Najwyższej Krymu o anulowanie tej decyzji. Do tego czasu Rada Ministrów Ukrainy i inne organy władzy wykonawczej nie będą uważać Aksjonowa za osobę "reprezentującą Radę Najwyższą Autonomicznej Republiki Krymu w kontaktach z organami władzy wykonawczej".

Dekret wszedł w życie w momencie jego opublikowania.

d1rq3m5

Aksjonow został mianowany premierem Krymu w czwartek po zajęciu przez uzbrojonych ludzi w mundurach bez znaków rozpoznawczych budynków parlamentu i rządu Autonomicznej Republiki Krymu w Symferopolu.

W sobotę przyznał, że żołnierze stacjonującej na Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej "zaangażowani są" w ochronę najważniejszych obiektów na półwyspie. - Wszystkie służby pracują w zwykłym trybie: Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, MSW, prokuratura. Sytuacja w autonomii jest pod kontrolą. Nawiązaliśmy przy tym współpracę z Flotą Czarnomorską co do ochrony obiektów ważnych dla życia autonomii - powiedział.

d1rq3m5

Podziel się opinią

Share

d1rq3m5

d1rq3m5
Więcej tematów