Trwa ładowanie...
d3c4t8k

Defilada z okazji święta Wojska Polskiego w tym roku bardziej okazała. Uwaga zmiana trasy

Tegoroczna defilada z okazji święta Wojska Polskiego upamiętni stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zmieni swoją trasę i 15 sierpnia przejdzie Wisłostradą. Będzie również liczniejsza niż w latach ubiegłych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Defilada z okazji święta Wojska Polskiego
Defilada z okazji święta Wojska Polskiego (PAP)
d3c4t8k

W tym roku defilada z okazji święta Wojska Polskiego będzie szczególna. Upamiętni stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i będzie zdecydowanie okazalsza w porównaniu do lat poprzednich. 15 sierpnia przejdzie Wisłostradą, a udział w niej weźmie ponad sto samolotów i śmigłowców, ponad 200 maszyn bojowych oraz 1,5 tys. żołnierzy. Dodatkowo uczestniczyć w niej będzie 900 rekonstruktorów w mundurach z różnych epok oraz zagraniczni goście.

Centralne uroczystości z okazji święta Wojska Polskiego odbędą się 14 i 15 sierpnia w Warszawie. Uczestniczyć w nich będą m.in. najwyższe władze państwowe, szef MON oraz kadra kierownicza Sił Zbrojnych RP. Obchody rozpocznie Apel Pamięci na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Pierwszego dnia odbędzie się również uroczyste zakończenie "Sztafety - 100-lecia Niepodległości". W środę, prezydent Andrzej Duda wręczy odznaczenia państwowe i nominacje generalskie. Głównym punktem będzie Wielka Defilada Niepodległości, która rozpocznie się o godz. 13 na Wisłostradzie. Start wyznaczono w okolicach skrzyżowania ulic Wybrzeże Gdańskie i Sanguszki. Defilada zakończy swoją trasę przy ulicy Karowej.

Uroczystości uwieńczy Wojskowy Piknik Żołnierski "Służymy Niepodległej" na błoniach Stadionu Narodowego.

d3c4t8k

Podziel się opinią

Share

d3c4t8k

d3c4t8k
Więcej tematów