Trwa ładowanie...

Prokuratura Krajowa o decyzji Senatu ws. immunitetu marszałka Grodzkiego: sabotaż

Prokuratura Krajowa odniosła się do decyzji Senatu ws. immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. W opublikowanym oświadczeniu czytamy między innymi, że podjęta przez wyższą izbę parlamentu decyzja jest "kolejnym dowodem sabotowania prokuratorskiego postępowania przez Senat".

Share
Prokuratura Krajowa o decyzji Senatu ws. immunitetu marszałka Grodzkiego: sabotaż  Prokuratura Krajowa o decyzji Senatu ws. immunitetu marszałka Grodzkiego: sabotaż Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
duealub

W czwartek do decyzji Senatu w sprawie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego odniosła się Prokuratura Krajowa. Wyższa izba parlamentu zdecydowała w środę, że wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu marszałka nie będzie rozpatrywany.

Sabotaż ze strony Senatu

"Decyzja o pozostawieniu bez rozpoznania wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu T. Grodzkiemu jest bezpodstawna, ma na celu blokowanie procedury, jest kolejnym dowodem sabotowania prokuratorskiego postępowania przez Senat" - czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez Prokuraturę Krajową.

"Nierozpoznanie przez Senat kolejnego wniosku, pod identycznym pretekstem braków formalnych, mimo że jego uwagi zostały uwzględnione, świadczy o celowym działaniu, które ma chronić marszałka Tomasza Grodzkiego przed postawieniem mu zarzutu przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich, gdy był dyrektorem szpitala w Szczecinie. Tym bardziej że wnioski prokuratury dotyczące innych parlamentarzystów i kierowane do Sejmu i Senatu w analogicznej formie nie były do tej pory kwestionowane" - napisano w oświadczeniu Prokuratury Krajowej przekazanym PAP.

duealub

Zobacz też: Dobitna reakcja na wpis Tuska. Polityk PiS wbił szpilę. Użył nazwiska Wałęsy

Marszałek Bogdan Borusewicz wystosował pismo do prokuratury

W środę wieczorem Centrum Informacyjne Senatu poinformowało, że wyższa izba parlamentu nie zajmie się wnioskiem prokuratury o uchylenie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Wicemarszałek Bogdan Borusewicz przekazał prokuraturze regionalnej w Szczecinie, że postanowił pozostawić wniosek bez biegu, ponieważ nie został on poprawiony, o co wnioskował Senat.

O złożeniu wniosku o wyrażenie zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej marszałka Senatu prokuratura informowała 22 marca. W połowie kwietnia władze Izby odesłały dokument do szczecińskiej prokuratury z wezwaniem do uzupełnienia braków formalnych.

duealub

Oskarżenia pod adresem Grodzkiego

Szczecińska prokuratura podejrzewa marszałka o przyjęcie korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich. Grodzki miał je przyjmować, gdy był dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duealub
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duealub
Więcej tematów