Trwa ładowanie...
d3d532l

Decyzja sądu ws. Alfiego. Nie ma zgody na transport do Włoch

We wtorek wieczorem brytyjski sąd wydał decyzję ws. przetransportowania Alfiego Evansa do Włoch. Jak podają brytyjskie media sędzia Hayden rozważa pozwolenie na przemieszczenie Alfiego do domu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brytyjscy lekarze w szpitalu w Liverpoolu zdecydowali o odłączeniu niespełna dwuletniego chłopca od aparatury
Brytyjscy lekarze w szpitalu w Liverpoolu zdecydowali o odłączeniu niespełna dwuletniego chłopca od aparatury (Twitter, Fot: Twitter)
d3d532l

Brytyjscy lekarze w szpitalu w Liverpoolu zdecydowali o odłączeniu niespełna dwuletniego chłopca od aparatury podtrzymującej życie. Jak dodał ojciec chłopca, dziecko przetrwało noc oddychając samodzielnie. O dalsze podtrzymywanie go przy życiu toczy się wojna sądowa i dyplomatyczna.

Lekarze nie dawali Alfiemu szans na przeżycie - po trzech minutach po odłączeniu aparatury miał przestać oddychać. Tak się jednak nie stało. Internauci mocno mu kibicują. - Myślimy o tobie. Nie poddawaj się - apelują.

Rodzice nie zgadzali się z lekarzami, którzy twierdzili, że chłopiec żyje tylko dzięki specjalistycznej aparaturze medycznej. W poniedziałek wieczorem sąd wyraził jednak zgodę na odłączenie sprzętu.

Co więcej, wcześniej rząd włoski przyznał dwulatkowi obywatelstwo, co pozwoliłoby na przewiezienie go do Włoch i objęcie opieką przez watykańską klinikę pediatryczną Bambino Gesu, o co wnosił papież.

d3d532l

"Poruszony modlitwami i ogromną solidarnością okazaną Alfiemu Evansowi ponawiam mój apel, aby usłyszano cierpienia rodziców i zapewniono im możliwość poszukiwania nowych form leczenia" - napisał Ojciec Święty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: theliberal.ie / WP / Twitter

d3d532l

Podziel się opinią

Share

d3d532l

d3d532l
Więcej tematów