Trwa ładowanie...
d1agtfx

"Decyzja prezydenta to pierwszy krok w tej batalii"

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z weta prezydenta, ale to dopiero pierwszy krok w batalii o tzw. Polskę wolną od GMO - powiedział rzecznik Greenpeace Polska, Jacek Winiarski. Bronisław Komorowski zawetował ustawę o nasiennictwie, zawierającą przepisy dotyczące organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO).

Share
d1agtfx

Co sądzisz o decyzji prezydenta?

- Cieszymy się, że prezydent wziął pod uwagę sprzeciw opinii publicznej - a badania mówią, że 67% Polaków sprzeciwia się GMO - oraz skutki dla rolnictwa, które - gdyby ta ustawa weszła w życie - mogłoby stracić na konkurencyjności na rynkach europejskich, bo siła polskiej żywności tkwi w tym, że ciągle jeszcze jest zdrowa i naturalna - powiedział Winiarski.

Rzecznik Greenpeace podkreślił jednak, że to dopiero pierwszy krok w batalii o tzw. Polskę wolną od GMO, którą rząd zapowiada od czterech lat. - To, na co czekamy teraz, to zakaz uprawy odmiany kukurydzy MON-810 oraz odmiany ziemniaka Amflora, bo te dwie genetycznie modyfikowane rośliny są dopuszczone do uprawy w Unii Europejskiej. Zakaz ich uprawy wprowadziło już dziewięć krajów UE, w tym takie potęgi rolne jak Niemcy i Francja - argumentował.

d1agtfx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1agtfx
d1agtfx
Więcej tematów