Trwa ładowanie...
d40uyh3

Dęby Szlacheckie. Przy zatrzymanym księdzu znaleziono narkotyki

39-letni ksiądz zatrzymany w Dębach Szlacheckich przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Duchowny miał przy sobie 20 porcji GBL. Ta substancja jest składnikiem "pigułek gwałtu". Mężczyzna złożył już wyjaśnienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dęby Szlacheckie. 39-letni ksiądz podczas zatrzymania miał przy sobie narkotyki
Dęby Szlacheckie. 39-letni ksiądz podczas zatrzymania miał przy sobie narkotyki (PAP, Fot: Fikmik / Alamy Stock Photo)
d40uyh3

Duchowny został zatrzymany przez rzeszowskich śledczych na terenie parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Doszło do niego na polecenie prokuratury. Funkcjonariusze CBŚP ujęli wikariusza 23 sierpnia, jednak na początku nie chcieli ujawniać tej informacji ze względu na "dobro postępowania" i czynności procesowe". Teraz na jaw wychodzą kolejne fakty.

- Przy zatrzymanym 39-latku znaleziono 20 porcji GBL (substancji, która jest składnikiem "pigułki gwałtu" - przyp. red.). Z naszych dotychczasowych ustaleń wynika, że w latach 2016-2017 ten mężczyzna zakupił 7 litrów GBL - przekazała Olimpia Gapanowicz z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Wydział ten prowadzi postępowanie wobec księdza.

Śledztwo dopiero się rozpoczęło, jednak, jak informuje "Gazeta Wyborcza", ma ono związek z rozwiązaną już sprawą obrotu środkami psychotropowymi GBL. Sprawę prowadzili wcześniej policjanci z Rzeszowa i to właśnie oni zatrzymali duchownego na terenie Wielkopolski.

d40uyh3

Zobacz też: Politycy poproszeni o szczerość. Skończyło się na drwinach

- Policjanci z CBŚP działają na terenie całej Polski, także za granicą. Jak wpada nam w ręce jakiś wątek, jakakolwiek informacja, to ją sprawdzamy – bez znaczenia, na terenie którego województwa to się dzieje. I tak np. rzeszowscy funkcjonariusze mogą prowadzić śledztwo w Szczecinie - wyjaśniała Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowa komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

39-letni duchowny złożył już wyjaśnienia. Mężczyzna jest podejrzany o wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz posiadanie ich przy sobie. Prokuratura zastosowała środki zapobiegawcze - ma policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ksiądz został już zwolniony z obowiązków pełnienia posługi kapłańskiej. Nie prowadzi także lekcji religii w Dębach Szlacheckich.

d40uyh3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza", CBŚP

d40uyh3

Podziel się opinią

Share

d40uyh3

d40uyh3
Więcej tematów