Debaty Alternatywnego Forum Ekonomicznego
Ponad 200 osób, m.in. z Polski, Szwecji i Wielkiej Brytanii, uczestniczy w środę w Warszawie w panelach dyskusyjnych zorganizowanych w ramach Alternatywnego Forum Ekonomicznego "Antyszczyt". W środę po godz. 15 w Warszawie
oficjalnie otwarto Europejski Szczyt Gospodarczy. Obrady potrwają
do piątku.
Tematami spotkań w ramach Alternatywnego Forum Ekonomicznego są m.in.: "Skuteczność działań obywateli wobec inwestycji szkodliwych dla środowiska", "Gdzie jest granica między krytyką Izraela a antysemityzmem", "Handel solidarnościowy jako alternatywa wobec korporacyjnej globalizacji" oraz "Patologie współczesnej ekonomii".
"Mniej religii, mniej narodu, więcej socjalizmu, jeśli chcemy walczyć z antysemityzmem" - przekonywał Piotr Szumlewicz z pisma "Bez dogmatu".
"Sprawiedliwy handel ma wyeliminować pośredników i tworzyć bezpośrednie więzi między kupującymi i sprzedającymi, promować uczciwy handel. Jest on jedną z najskuteczniejszych form przeciwdziałania biedzie w krajach rozwijających się" - powiedziała Kalina Feith z organizacji "Kolektyw Smak Wolności".
Jeden z alterglobalistów, Błażej z Kolektywu, powiedział, że "to tutaj, na Alternatywnym Forum Ekonomicznym, a nie na ulicy można poznać prawdziwy ruch alterglobalistyczny". "Nie chciałbym, aby alterglobaliści byli kojarzeni tylko z zadymami, ale właśnie z takimi inicjatywami, jak ta" - dodał.
Uczestnicy i odwiedzający forum otrzymują gazety, plakaty i ulotki.
Alternatywne Forum Ekonomiczne odbywa się w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej w Warszawie. Potrwa do 30 kwietnia.