Trwa ładowanie...
d26r8rq

Debata prezydencka 2020 w TVP. Kto weźmie udział w debacie? Gdzie transmisja online?

W środę 17 czerwca odbędzie się debata prezydencka. Wiele wskazuje na to, że będzie to jedyna debata przed pierwszą turą wyborów. Gdzie można obejrzeć debatę? Kto weźmie udział w debacie?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Debata prezydencka 2020. Kto weźmie udział?
Debata prezydencka 2020. Kto weźmie udział? (Materiały prasowe)
d26r8rq

Debata prezydencka. Gdzie oglądać?

Debata będzie podzielona na pięć bloków tematycznych, w których kandydaci będą mieli po minucie na odpowiedź na pytanie. Przewidziana jest również - według informacji sztabowców - jedna minuta na swobodną wypowiedź.

Debata prezydencka odbędzie się 17 czerwca. Jej początek zaplanowano na godzinę 21:00. Podobnie, jak poprzednią debatę, poprowadzi ją prezenter "Wiadomości" Michał Adamczyk. Bezpośrednia transmisja debaty odbędzie się na antenie TVP1 oraz TVP Info. Debatę prezydencką możesz obejrzeć w środę 17.06 o godzinie 21:00 w WP Pilot. Transmisja będzie dostępna na stronie głównej Wirtualnej Polski.

d26r8rq

Debata w TVP potrwa 70 minut i zostanie zorganizowana z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z trwającej pandemii koronawirusa. Pierwszą debatę na antenie Telewizji Polskiej obejrzało 4,6 miliona widzów.

Debata prezydencka 2020. Kto weźmie udział?

Udział w debacie potwierdzili wszyscy kandydaci na urząd prezydenta. Są to:

 • Robert Biedroń, Lewica
 • Krzysztof Bosak, Konfederacja
 • Andrzej Duda, kandydat bezpartyjny popierany przez PiS
 • Szymon Hołownia, kandydat bezpartyjny
 • Marek Jakubiak, Federacja dla Rzeczpospolitej
 • Władysław Kosiniak - Kamysz, PSL
 • Mirosław Piotrowski, Ruch Prawdziwa Europa
 • Paweł Tanajno, kandydat bezpartyjny
 • Rafał Trzaskowski, Koalicja Obywatelska
 • Waldemar Witkowski, kandydat bezpartyjny
 • Stanisław Żółtek, Kongres Nowej Prawicy

Debata prezydencka w TVP. Zasady

Debata prezydencka 2020 będzie podzielona na pięć bloków tematycznych, w których kandydaci będą mieli po minucie na odpowiedź na pytanie. Te dotyczyć będą polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa.

d26r8rq

Wcześniej pojawiły się doniesienia o zmianie regulaminu debaty, co miało umożliwić prowadzącemu Michałowi Adamczykowi przerywanie kandydatom swoich wypowiedzi, gdy ci mówili nie na temat. Jednak jak wyjaśnia TVP Info, obowiązujący regulamin jest taki sam, jak podczas debaty 6 maja.

- Dźwięk będzie oznaczał koniec czasu na odpowiedź. Odpowiedzi nie na temat mogą być przerywane przez prowadzącego debatę kosztem czasu przysługującego kandydatowi. Jeśli kandydat swoją wypowiedzią naruszy prawo, jego mikrofon może zostać wyłączony - instruował wtedy uczestników debaty red. Michał Adamczyk, który poprowadzi również środową debatę.

Wiele wskazuje na to, że będzie to jedyna debata prezydencka przed pierwszą turą wyborów. Z organizacji swojej debaty zrezygnował TVN, który oficjalnie tłumaczy to obradami Sejmu. Z kolei w debacie Polsatu udziału nie potwierdzili Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.

Kiedy wybory prezydenckie?

Wybory mają odbyć się 28 czerwca. Wtedy dojdzie do pierwszej tury. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma więcej niż 50 proc. głosów, to odbędzie się druga tura z udziałem dwóch kandydatów z najwyższym poparciem w pierwszej turze. Zaplanowana jest ona na 12 lipca.

d26r8rq

Zobacz także: Wybory 2020. Jarosław Gowin: to nie my byliśmy inicjatorami sporu o LGBT

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26r8rq

Podziel się opinią

Share

d26r8rq

d26r8rq
Więcej tematów