Trwa ładowanie...

Davos: Andrzej Duda spotkał się z Jairem Bolsonaro. Prezydent Brazylii przyjął zaproszenie do Polski

Andrzej Duda, prezydent Polski, spotkał się z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro. Spotkanie dotyczyło współpracy na płaszczyznach politycznej i gospodarczej. Brazylijski polityk przyjął także zaproszenie do Polski.

Share
Davos: Andrzej Duda spotkał się z Jairem Bolsonaro. Prezydent Brazylii przyjął zaproszenie do PolskiŹródło: Twitter
d32cqya

Davos: Andrzej Duda spotkał się z Jairem Bolsonaro

Prezydenci Polski i Brazylii spotkali się podczas Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. Rozmawiali na temat polsko-brazylijskiej współpracy politycznej i gospodarczej. To nasz największy partner w Ameryce Południowej. Chciałbym poprzez moje spotkanie z panem prezydentem tę relację pogłębić - mówił Andrzej Duda.

Prezydent Polski ocenił, że wymiana handlowa między Polską a Brazylią ma duży potencjał i są szanse, by go zwiększyć. - Obecnie na przeszkodzie stoi brak umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między oboma krajami - dodał.

Podczas spotkania poruszono temat protestów w Wenezueli. Brazylia oficjalnie popiera Juana Guaido, lidera opozycji i samozwańczego prezydenta kraju. Bolsonaro opisał Dudzie całą sytuację. - To była rzeczywiście dla mnie bardzo interesująca ocena, bo to jest ocena doświadczonego polityka, który patrzy na to, można powiedzieć, z wewnątrz - skomentował.

d32cqya

Davos: Bolsonaro przyjedzie do Polski

Jair Bolsonaro został oficjalnie zaproszony przez Andrzeja Dudę do Polski. Prezydent Brazylii przyjął to zaproszenie. Strona polska ma postarać się, żeby do kolejnego spotkania doszło jeszcze w 2019 roku.

- Zaproponowałem, żeby ta wizyta była połączona z forum gospodarczym polsko-brazylijskim, żeby spotkali się nasi biznesmeni, żeby o kwestiach współpracy gospodarczej mogli bezpośrednio ze sobą dyskutować. Mam nadzieję, że do tego czasu umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania będzie przez nasze rządy wspólnie opracowana i będzie można ją do tego czasu podpisać i że zostanie ona wprowadzona życie, ułatwiając obrót handlowy, relacje gospodarcze, które dzisiaj przez jej brak są utrudnione - mówił Duda.

Ostatnia wizyta prezydenta Brazylii w Polsce miała miejsce w 2002 roku. Wtedy do naszego kraju przyjechał Fernando Henrique Cardoso.

d32cqya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32cqya
d32cqya
Więcej tematów