Trwa ładowanie...
d8m70ca
IAR

David Cameron rozmawiał z Beatą Szydło

• O telefonicznej rozmowie premier Polski i premiera Wlk. Brytanii poinformował rzecznik rządu
• Tematem rozmowy było m.in. "bezpieczeństwo Polaków w Wielkiej Brytanii".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d8m70ca

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zadzwonił do premier Beaty Szydło. Jak poinformował na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek, tematem rozmowy było m.in. "bezpieczeństwo Polaków w Wielkiej Brytanii".

"Do premier B. Szydło zadzwonił premier D. Cameron. Tematem m.in.: bezpieczeństwo Polaków w Wielkiej Brytanii" - napisał na Twitterze rzecznik rządu.

d8m70ca

Wcześniej szef MSZ Witold Waszczykowski, pytany o ksenofobiczne incydenty wobec Polaków w Wielkiej Brytanii, powiedział na konferencji prasowej, że zwrócił na to uwagę w trakcie rozmowy w Warszawie z brytyjskim ministrem ds. europejskich. Według Waszczykowskiego, brytyjski minister zapowiedział, że władze w tej sprawie podejmą stanowcze kroki.

"Jesteśmy zszokowani i głęboko zaniepokojeni ostatnimi incydentami ksenofobicznych nadużyć, skierowanymi przeciwko polskiej społeczności" i innym migrantom mieszkającym w Wielkiej Brytanii" - głosi poniedziałkowe oświadczenie ambasady RP w Londynie. Ambasada zapewnia, że jest w kontakcie z odpowiednimi instytucjami, a lokalna policja prowadzi śledztwo w sprawie dwóch najczęściej zgłaszanych przypadków ksenofobicznych ataków.

Miejscowa policja prowadzi śledztwo w sprawie dwóch takich incydentów, do których doszło w londyńskiej dzielnicy Hammersmith i w Huntingdon w hrabstwie Cambridgeshire. Wczoraj w pobliżu szkoły podstawowej w Huntingdon koło Cambridge ktoś rozrzucił ulotki z dwujęzycznymi hasłami - po angielsku: "Opuśćcie Wielką Brytanię" i "Dość polskiego robactwa", a po polsku: "Wrócić do domu polskiego szumowiny".

"Sunday Times" donosił że w Londynie na jednej ze stacji metra grupa młodych ludzi nie chciała wpuścić imigrantów do wagonu krzycząc "Wracajcie do siebie".

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów