Trwa ładowanie...
15-10-2014 15:24

Darmowy Internet dla Krakowa. Zobacz, gdzie pojawią się hotspoty

W głosowaniu nad budżetem obywatelskim w Krakowie wyłoniono trzy zwycięskie projekty ogólnomiejskie: sekundniki na sygnalizacjach świetlnych, tablica informująca o stężeniach zanieczyszczeń powietrza oraz Darmowy Internet Miejski. Gdzie będą umieszczone hotspoty?

Darmowy Internet dla Krakowa. Zobacz, gdzie pojawią się hotspotyŹródło: WP.PL, fot: Łukasz Szełemej
d30prdx
d30prdx

Darmowy Miejski Internet ma się stać dużym udogodnieniem zarówno na mieszkańców, jak i turystów. Już nie trzeba będzie koniecznie szukać knajpek z bezpłatnym wi-fi, żeby np. sprawdzić w telefonie jak dotrzeć w określone miejsce czy wrzucić zdjęcia ze smokiem wawelskim na portale społecznościowe.

Miejski Internet ma przybliżyć Kraków do standardów europejskich - w niemalże każdym dużym mieście poza granicami Polski można korzystać z darmowego dostępu do sieci.

Wiadomo już, że hotspotów w ramach "Free WiFi for Cracow" w całym Krakowie pojawi się 21. Jeśli projekt okaże się strzałem w dziesiątkę, to jego rozszerzenie ponownie pojawi się w propozycjach inwestycji w przyszłorocznym budżecie obywatelskim.

Wybrane lokalizacje to takie, w których najczęściej bywają mieszkańcy i turyści. Miejsca były wybierane tak, by z jednej strony, przybywało w nich dużo ludzi i mogli korzystać z darmowego Internetu, z drugiej zaś strony żeby była to niewielka zabudowa. Dlaczego? Żeby mieszkańcy nie zastępowali wykupionego u operatora pakietu bezpłatnym miejskim. Dlatego też na darmowy Internet nie mogą liczyć mieszkańcy Kazimierza. W dzielnicy, do której zjeżdżają się także i turyści, jest bowiem za dużo kamienic i mieszkań prywatnych.

d30prdx

Punkty bezpłatnego dostępu do sieci pojawią się na Plantach (okolice teatru Bagatela, Globusa i Barbakanu), Błoniach (stadion Cracovii, okolice Rotundy, pętla Cichy Kącik), Bulwarze Czerwieńskim, alejkach Grottgera, Placu Inwalidów (przy wejściu do Parku Krakowskiego), Rondzie Grzegórzeckim, ulicy Reymonta, w DH Wanda, w zoo oraz przy Poczcie Głównej.

Darmowy Internet będzie dostępny również w parkach (Strzeleckim, Bednarskiego, Zaczarowanej Dorożki, Tysiąclecia oraz Lotników Polskich w pobliżu Kraków Areny, w pobliżu akademików AWF), przystankach Dworzec Główny Wschód i Bonarka oraz na pętlach tramwajowych (Mały Płaszów, Bronowice Małe, Borek Fałęcki - pomiędzy pętlą tramwajową a autobusową) i przystanku autobusowym (Powstańców Wielkopolskich).

d30prdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30prdx
Więcej tematów