Trwa ładowanie...
d4hpqkj

Dąbie. Wypadek motorówki. Media: Są zarzuty dla sternika

Jak informują media są zarzuty dla sternika motorówki, który uczestniczył w wypadku na jeziorze Dąbie. W wyniku zdarzenia zginęła 9-latka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dąbie. Wypadek motorówki. Sternik usłyszał zarzuty (zdjęcie ilustracyjne)
Dąbie. Wypadek motorówki. Sternik usłyszał zarzuty (zdjęcie ilustracyjne) (WP)
d4hpqkj

Informację podało Radio Zet. Sternik motorówki miał usłyszeć zarzuty spowodowania katastrofy w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym i nieudzielenia pomocy.

Dąbie. Wypadek motorówki. Media: Są zarzuty dla sternika

W wypadku zginęła 9-letnia dziewczynka, która w wyniku przewrócenia motorówki znalazła się uwięziona w kabinie pojazdu.

d4hpqkj

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 12 na jeziorze Dąbie (woj. zachodniopomorskie). Jak informowała policja, wywróciła się tam łódź motorowa z ośmioma osobami na pokładzie.

Zobacz też: Ryszard Terlecki wylicza "problemy PO". Marcin Kierwiński odpowiada

Dąbie. Wypadek motorówki. Reanimacja nie pomogła

Siedem osób wpadło do wody. 9-letnia dziewczynka nie miała tyle szczęścia. Utknęła w kabinie motorówki. Na miejsce wezwano policję oraz ratowników WOPR. Udało im się wyciągnąć dziewczynkę, jednak mimo godzinnej reanimacji nie udało się jej uratować.

d4hpqkj

Jak informowaliśmy w sobotę, reakcja ratowników WOPR była opóźniona. Powodem było pierwsze zgłoszenie, które zawierało błędną informację z lokalizacją miejsca, w którym doszło do przewrócenia się motorówki.

Dąbie. Wypadek motorówki. Śledztwo prokuratury

Na miejscu poza policją i służbami ratunkowymi pojawił się także prokurator. Rozpoczęto oględziny, a już w niedzielę Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała o wszczęciu śledztwa ws. wypadku na jeziorze.

Początkowo prokuratura nie chciała informować kim jest osoba zatrzymana. Przekazano tylko, że jest to mężczyzna. Za spowodowanie katastrofy w ruchu wodnym ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat. Sternik w momencie, w którym doszło do wypadku, był trzeźwy.

Źródło: Radio Zet

d4hpqkj

Podziel się opinią

Share
d4hpqkj
d4hpqkj
Więcej tematów