Trwa ładowanie...

Da się zmniejszyć kolejki do lekarzy? Trzaskowski ma na to lekarstwo

- Wszyscy wiedza, że kolejki w służbie zdrowia to jeden z tematów, który wszystkim spędza sen z powiek - stwierdził kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Zadeklarował sfinansowanie wizyt do czterech specjalistów.

Share
Da się zmniejszyć kolejki do lekarzy? Trzaskowski ma na to lekarstwo
Źródło: East News, fot: AGENCJA SE
d309a3y

Rafał Trzaskowski podczas czwartkowej konferencji tłumaczył, że "Warszawa może choćby częściowo pomoc w rozwiązaniu tego problemu, bo wiadomo, że rząd daje za mało pieniędzy na specjalistów zwłaszcza dla takich miast jak Warszawa".

- Zobowiązujemy się, że rozpoczniemy program w którym miasto Warszawa będzie dopłacało do wizyt u specjalistów. Z czterech specjalności, które zostały wybrane po analizach, czyli * okulistów, kardiologów, alergologów i ortopedów*. W co najmniej 20 warszawskich przychodniach - powiedział polityk.

Dodał, że co najmniej w jednej z 18 warszawskich dzielnic będą dodatkowe dyżury lekarzy za które zapłaci miasto. - Wyliczyliśmy, że jest możliwe, aby Warszawa rocznie sfinansowała, aż 60 tys. dodatkowych dyżurów. Co powinno rozładować przynajmniej część kolejek w obleganych specjalizacjach - zapewnił kandydat.

d309a3y

Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy przekonywała, że problem dotyka bardzo wiele innych miast. - Jednak do Warszawy przyjeżdża wiele osób spoza granic naszego miasta i najbardziej to odczuwamy - zaznaczyła.

- Jeżeli pacjent przyjdzie do specjalisty, to dla niego zmieni się o tyle, że będzie krócej czekał i nie będzie musiał iść do szpitala. Bo jeżeli krótsze kolejki do specjalisty, to również mniejsze kolejki na SOR-ze. Czyli rozwiązujemy dwa problemy za jednym zamachem - wyjaśniła przewodnicząc.

Zobacz także: Transseksualista, „niemowa” i karateka. Przegląd najciekawszych kandydatur w wyborach samorządowych

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d309a3y

Podziel się opinią

Share
d309a3y
d309a3y
Więcej tematów