Trwa ładowanie...
d115m68
malta

Czy rząd poprze Tuska?

Rząd nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w kwestii ewentualnego poparcia dla kandydatury Donalda Tuska na drugą część kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej poinformował rzecznik Rafał Bochenek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czy rząd poprze Tuska?
(Archiwum)
d115m68

Przypomnijmy, że Donald Tusk w ostatni piątek na Malcie zadeklarował chęć kontynuowania swojej pracy jako przewodniczący Rady Europejskiej, która ma się zakończyć w połowie tego roku.

Rafał Bochenek zapytany na sobotniej konferencji, czy rząd poprze kandydaturę Tuska oraz jak ocenia szanse byłego premiera Polski na kontynuowanie kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej odpowiedział - Rząd polski wbrew temu, co od wczoraj pojawia się w wielu mediach, nie podjął żadnej decyzji, nie ma jeszcze stanowiska rządu w tej sprawie.

- Oczywiście ta dyskusja będzie i ona będzie się rozgrywała w najbliższych tygodniach. Zobaczymy, jak do tego podejdą inni - dodał Bochenek.

Rzecznik kancelarii premier Szydło podkreślił jednocześnie, że w trakcie kadencji Donalda Tuska "doszło do wielkich kryzysów w UE - Brexit, kryzys imigracyjny, który doprowadził do jasno rysujących się podziałów w UE". I podsumował, że warto mieć te fakty na uwadze.

d115m68

Podziel się opinią

Share

d115m68

d115m68
Więcej tematów