Trwa ładowanie...
malta

Czy rząd poprze Tuska?

Rząd nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w kwestii ewentualnego poparcia dla kandydatury Donalda Tuska na drugą część kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej poinformował rzecznik Rafał Bochenek.

Share
Czy rząd poprze Tuska?
Źródło: Archiwum
d4gnco6

Przypomnijmy, że Donald Tusk w ostatni piątek na Malcie zadeklarował chęć kontynuowania swojej pracy jako przewodniczący Rady Europejskiej, która ma się zakończyć w połowie tego roku.

Rafał Bochenek zapytany na sobotniej konferencji, czy rząd poprze kandydaturę Tuska oraz jak ocenia szanse byłego premiera Polski na kontynuowanie kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej odpowiedział - Rząd polski wbrew temu, co od wczoraj pojawia się w wielu mediach, nie podjął żadnej decyzji, nie ma jeszcze stanowiska rządu w tej sprawie.

d4gnco6

- Oczywiście ta dyskusja będzie i ona będzie się rozgrywała w najbliższych tygodniach. Zobaczymy, jak do tego podejdą inni - dodał Bochenek.

Rzecznik kancelarii premier Szydło podkreślił jednocześnie, że w trakcie kadencji Donalda Tuska "doszło do wielkich kryzysów w UE - Brexit, kryzys imigracyjny, który doprowadził do jasno rysujących się podziałów w UE". I podsumował, że warto mieć te fakty na uwadze.

d4gnco6

Podziel się opinią

Share
d4gnco6
d4gnco6
Więcej tematów