Trwa ładowanie...
d3l62pq

Czy Polska powinna domagać się odszkodowań od Niemców? Większość uważa sprawę za zamkniętą

Co drugi Polak uważa, że Polska nie powinna domagać się od Niemiec odszkodowań za straty poniesione w czasie II wojny światowej. Dla zdecydowanej większości sprawa została zamknięta już dawno temu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Większość uważa, że sprawa odszkodowań za II wojnę światową jest zamknięta
Większość uważa, że sprawa odszkodowań za II wojnę światową jest zamknięta (Facebook.com)
d3l62pq

To wyniki sondażu IBRIS dla Radia Zet. 51,2 proc. ankietowanych nie chce reparacji wojennych od naszego zachodniego sąsiada.

42 proc. chciałoby, aby Niemcy zapłacili za szkody, które wyrządzili w latach 1939-1945. 6,3 proc. pytanych nie ma zdania w tej sprawie.

71,9 proc. ankietowanych uważa, że kwestie roszczeń za straty poniesione w czasie wojny zostały zamknięte wiele lat temu. 17,5 proc. badanych sądzi, że wystąpienie o reparacje wojenne może skutkować niemieckimi roszczeniami wobec Polski (np. za Ziemie Odzyskane). Prawie co dziesiąty pytany jest przekonany, że takie działanie Polski może pogorszyć nasze relacje z Unią Europejską.

d3l62pq

Zobacz też: Historica: Czy Polska mogła obronić się przed III Rzeszą i ZSRR?

Kampania wrześniowa heroiczną walką

W sondażu zapytano Polaków też o to, co myślą o kampanii wrześniowej. 51,3 proc. badanych uważa, że była to heroiczna walka z najeźdźcą. Ponad 18 proc. myśli, że była to zdrada Polski przez sojuszników. Dla co dziesiątego pytanego jest to "symbol klęski".

Sondaż został przeprowadzony w dniach 24 - 25 sierpnia 2017 r. na próbie 1100 osób.

d3l62pq

Podziel się opinią

Share
d3l62pq
d3l62pq